Gatavojoties Tokijas Olimpiskajām spēlēm nākamā gada vasarā, LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un LOK ģenerālsekretārs [olympian id="406" name="Žoržs Tikmers"] turpina divpusējās sarunas ar katru no vasaras sporta veidu federācijām, lai noskaidrotu federāciju pārstāvēto sportistu gatavību kvalificēties Tokijas Olimpiskajām spēlēm, dalību tajās un kvalifikācijas mehānismu, kā arī, lai pārrunātu federāciju finansiālo stāvokli un nepieciešamās vajadzības, sportistu nodrošināšanai un sekmīgai kvalifikācijai.

Šonedēļ LOK viesojušies Latvijas Kanoe federācijas, Latvijas Basketbola savienības, Latvijas Airēšanas federācijas, Latvijas Cīņas federācijas un Latvijas Peldēšanas federācijas vadību pārstāvji.

Sporta organizāciju pārstāvji informēja LOK par esošo situāciju attiecīgajos Olimpiskajos sporta veidos, tostarp gatavojoties dalībai 2020.gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm, kā arī komentēja savu vadošo sportistu sekmes vai iespējas kvalificēties un piedalīties tajās. Tāpat, LOK ar organizāciju pārstāvjiem pārrunāja potenciālās dalības Tokijas Olimpiskajās spēlēs izmaksas un citas būtiskākās aktualitātes, tostarp šo sporta veidu perspektīvas arī jau tālākā nākotnē.

Visbeidzot, sarunas laikā abas puses pauda ne tika gatavību turpināt līdz šim veiksmīgo sadarbību, bet arī apsprieda idejas tās uzlabošanai, lai tādejādi palielinātu Latvijas Olimpiskās komandas “Tokija 2020” izredzes uz panākumiem Tokijā.

LOK nākamajā nedēļā plāno noslēgt pārrunas par būtiskākajām aktualitātēm arī ar citu vasaras sporta veidu federāciju vadības pārstāvjiem.