Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) katram Latvijas sportistam par panākumiem Olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs Tokijā pasniedza Ministru prezidenta pateicības rakstu un piemiņas medaļu, aģentūru LETA informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Ministru prezidents šodien tikās ar Tokijas Olimpisko un paralimpisko spēļu medaļniekiem, treneriem, kā arī atbalsta personālu, lai sveiktu un godinātu sportistus par viņu panākumiem sporta spēlēs.

"Es varu tikai apbrīnot jūs par apņēmību, ejot uz mērķi. Paldies jums, ka radāt gandrīz diviem miljoniem cilvēku Latvijā iespēju būt lepniem par savu valsti. Par to, ka mums ir sava valsts, kurā paši esam noteicēji. Jūs arī rādāt mums piemēru, kā uzņemties atbildību par savu izvēli, uzvarām un arī zaudējumiem. Prieks par jūsu sasniegumiem un paldies par jūsu darbu - jūs visi esat mūsu varoņi!" godinot Olimpiešus, uzsvēra Kariņš.

Olimpiešu godināšanas pasākumā piedalījās arī Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Paralimpiskās komitejas vadība, kuras pārstāvji izteica pateicību par valsts sniegto atbalstu sportistiem, lai varētu pienācīgi sagatavoties sporta spēlēm. Pateicības vārdus izteica arī Olimpiskie medaļnieki, 3x3 basketbola spēlētājs, Olimpiskais čempions Agnis Čavars, kuram bija uzticēts gods nest Latvijas karogu Tokijas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, un vieglatlēts, bronzas medaļas ieguvējs Aigars Apinis.

Godināšanas pasākumā piedalījās - 3x3 basketbolisti Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis, kā arī Artūrs Strēlnieks; svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, jātnieks Rihards Snikus un vieglatlēts Aigars Apinis. Latvijas Olimpisko komiteju pārstāvēja Kārlis Lejnieks, bet Latvijas Paralimpisko komiteju - Zane Skujiņa.