[olympian id="646" name="Muižnieks"] šaušanā kļūdījās trīs reizes un finišā bija vairāk nekā pusotru minūti priekšā Rastorgujevam, kurš samierinājās ar 59.vietu.

[olympian id="559" name="Rastorgujevs"] gan, visticamāk, ir kvalificējies 15 kilometru masu startam un viņam Olimpiskās spēles vēl nav noslēgušās.

Muižniekam gan neizdevās pārspēt savu karjeras rekordu, jo viņš sekmīgākajā startā Pasaules kausā izcīnījis 35.vietu.

Sacensībās triumfēja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš neaizvēra divus mērķus un finišā par 5,5 sekundēm apsteidza precīzi šāvušo Slovēnijas pārstāvi Jakovu Faku.

Tikmēr bronzu ieguva austrietis Dominiks Landertingers, kurš arī bija nekļūdīgs un atpalika 14,2 sekundes.

Savukārt galvenais favorīts Martēns Furkads no Francijas pamanījās pieļaut divas kļūdas ceturtajā šaušanā un samierinājās ar piekto vietu, zaudējot 42,4 sekundes.

Muižnieks visas trīs kļūdas pieļāva stāvus šaušanā, finišā uzvarētājam zaudējot četras minūtes un 2,2 sekundes.

Tikmēr Rastorgujevs pirmajā, otrajā un ceturtajā šaušanā kļūdījās pa reizei, bet trešajā ugunslīnijā neaizvēra pat trīs mērķus, zaudējot piecas minūtes un 38 sekundes.

Juhanness Tīngnēss Bē šosezon uzvarējis astoņās Pasaules kausa sacensībās, tomēr Olimpiskās spēles sāka neveiksmīgi, samierinoties 31.vietu sprintā un 21.vietu iedzīšanā. Šī viņam bija pirmā Olimpiskā medaļa karjerā.

Faks sudrabu pievienoja 2010.gadā sprintā gūtajai bronzai, kamēr Landertingers tika jau pie ceturtās Olimpiskās godalgas karjerā, iepriekšējās divās spēlēs izcīnot divus sudrabus un bronzu. Tiesa, divas no tām medaļām gūtas stafetē.

Zīmīgi, ka Landertingers regulāri startē vislabāk tieši sezonas svarīgākajās sacensībās. Viņš karjerā izcīnījis tikai divas uzvaras un viena no tām bija 2009.gada pasaules čempionātā Phjončhanā.

Kā vēstīts, pirms tam šajā Olimpiādē Rastorgujevs sprintā nesašāva trīs mērķus un ieņēma 24.vietu, bet iedzīšanā viņš ar četrām kļūdām pakāpās uz 12.pozīciju. Savukārt Muižnieks sprintā ieņēma 66.vietu, no dalības iedzīšanā atpaliekot nepilnas piecas sekundes.