Jaunatnes basketbola treneris un ilggadējais Basketbola federācijas sekretārs Imants Pļaviņš līdz ar Latvijas Gada balvu sportā 2013 par mūža ieguldījumu Latvijas sportā saņems 3000 latu prēmiju, kam līdzekļus piešķīrusi valsts akciju sabiedrība Latvijas dzelzceļš. Balva un prēmija uzvarētājam tiks pasniegta svinīgā ceremonijā atjaunotajā kultūras pilī Ziemeļblāzma 27. decembra vakarā, kur tiks sveikti visi Latvijas Gada balvas sportā 2013 ieguvēji.

Novērtējot treneru ieguldījumu neskaitāmu bērnu fiziskā attīstīšanā un pilnveidošanā, kā arī ievērojamu sportistu sagatavošanā profesionālai karjerai, ilggadējais Latvijas Olimpiskās komitejas atbalstītājs VAS Latvijas dzelzceļš par mūža ieguldījumu Latvijas sportā saņēmējam Imantam Pļaviņam pasniegs naudas prēmiju 3000 latu apmērā.

«Stipru valsti veido stipri cilvēki. Un mūsu sabiedrība var būt stipra un spēcīga, tikai esot vesela un labi izglītota. Latvija var būt lepna ne tikai ar mazai valstij neraksturīgi daudziem olimpisko medaļu ieguvējiem, pasaules un Eiropas čempioniem, bet arī ar tiem cilvēkiem, kuri ir pielikuši vislielākās pūles šo čempionu veidošanā viņu dzīves pirmajos gados. Šie cilvēki spēj mazos bērnos saskatīt lielu talantus un palīdzēt šiem bērniem kļūt par tiem, kas viņi ir šodien. Šie cilvēki nav plašai sabiedrībai pazīstami, viņi neparādās prožektoru gaismās, viņi nefinišē stadionā ar valsts karogu uz pleciem. Šie cilvēki ir fizkultūras skolotāji un treneri, kuri čakli un ar mīlestību pilda savu darbu un palīdz bērniem noticēt savām spējām un iemīlēt sportu. Viens no šādiem izciliem skolotājiem, kurš pavēra lielā sporta durvis ļoti daudziem Latvijā un pasaulē pazīstamiem sportistiem, ir bērnu un jauniešu basketbola treneris Imants Pļaviņš. Esam priecīgi, ka varam atbalstīt izcilo treneri,» lēmumu piešķirt prēmiju pamato VAS Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

Imants Pļaviņš par jauniešu treneri strādā kopš 1956. gada un izaudzinājis tādus augstākās klases basketbolistus kā Ivars Žvīgurs, [olympian id="334" name="Igors Miglinieks"], Anete Muižniece – Brice, Kārlis Muižnieks, Roberts Štelmahers un Kristaps Janičenoks. Pusgadsimtu ilgajā darba mūžā viņš sagatavojis jaunos sportistus Rīgas 2. Bērnu un jaunatnes sporta skolā (tagadējā Rīdzene), Valtera Basketbola skolā un BJBS Rīga/DSN.

Lēmumu piešķirt Latvijas Gada balvu sportā I. Pļaviņam pieņēma žūrijas komisija, kurā darbojās žūrijas priekšsēdētājs – Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš un žūrijas komisijas locekļi – LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, LOK goda prezidents Vilnis Baltiņš, LOK ģenerālsekretārs [olympian id="406" name="Žoržs Tikmers"], Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis, IZM biroja vadītāja Anna Kononova, IZM Sporta un jaunatnes departamenta direktore Ulrika Auniņa – Naumova, Latvijas Olimpiešu kluba prezidents [olympian id="309" name="Raimonds Bergmanis"], SIA Latvijas Mobilais Telefons prezidents Juris Binde, SIA Mediju nams valdes priekšsēdētājs Armands Puče, Latvijas Olimpiskās vienības preses sekretāre Marita Vilciņa, interneta portāla parsportu.lv galvenais redaktors, Latvijas sporta žurnālistu asociācijas vadītājs Arturs Vaiders, LTV sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis, žurnāla Sports galvenais redaktors Dainis Caune, Latvijas Radio sporta raidījumu producente Inita Kresa – Katkovska, laikraksta Diena sporta redakcijas vadītājs Māris Zembergs, portāla Delfi sporta redaktors Uldis Strautmanis, ziņu aģentūras BNS sporta redaktors Gundars Galkins, laikraksta Telegraf sporta žurnālists Vladimirs Ivanovs, pazīstamais sporta žurnālists un komentētājs Anatolijs Kreipāns.

Balvu pasniegšanas ceremonija 27.decembrī no pulksten 21.15 tiks translēta Latvijas televīzijas 1.kanālā.