Pirmajā sporta atbalsta iniciatīvas “Kustība, kas vieno!” ietvaros notikušajā izlozē “Sporto visi” Lielais laimests izkrita Ventspils novada Užavā, un laimīgās biļetes īpašnieks guva 5000 eiro laimestu. Tāpat 5000 eiro finansējumu gūst arī šim laimestam tuvākā skolā, un šoreiz tā ir V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskola. Arī turpmāk katru nedēļu viena Latvijas skola – projekta “Sporto visa klase” dalībniece – gūs 5000 eiro finanšu līdzekļus sporta dzīves uzlabošanai. Izlozi rīko VAS “Latvijas Loto” un Latvijas Olimpiskā komiteja iniciatīvas “Kustība, kas vieno” ietvaros, kuras mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu un sportiskās aktivitātes visās vecuma grupās, vienlaikus ar loterijas palīdzību piesaistot līdzekļus atbalstam jauniešu sportam.

Šo iniciatīvu atbalsta arī Tokijas Olimpisko spēļu čempions 3x3 basketbolā Kārlis Pauls Lasmanis, kurš uzsver sporta zāļu un inventāra pieejamību, kā arī atsaucīgu sporta skolotāju nozīmi, lai bērni un jaunieši pievērstos sportiskam dzīvesveidam. “Neviens nevēlas izmantot nolietotu sporta inventāru – es atceros no savas pieredzes. Tiklīdz tika iegādāts jauns inventārs, sporta stundu apmeklējums pieauga trīskārt. Jauna un kvalitatīva sporta inventāra pieejamība skolās ir tas, kas bērniem veicinātu vēlmi apmeklēt sporta stundas un nodarboties ar sportu,” tā Kārlis Pauls Lasmanis.

Savukārt “Latvijas Loto” valdes loceklis Edgars Lediņš norāda, ka tradicionāli loterijas tiek veidotas, lai spēlētājiem būtu prieks par spēli un laimestu, vienlaikus saglabājot loterijas pamatdomu un virsmērķi: piedaloties loterijā, mēs kopā savācam līdzekļus kādu svarīgu sabiedrisku mērķu īstenošanai. Kā skaidro E.Lediņš, šoreiz mums ir lieliska iespēja atbalstīt sporta mērķus – sniegt atbalstu jaunatnes sportam un olimpiskajai kustībai. Šis ir jau otrais loteriju projekts, kas saistīts ar sabiedriskā labuma mērķa īstenošanu. Arī populārajai “Simtgades loterijai” ir sabiedriskā labuma mērķis – atbalsts Latvijas vidusskolu spožākajiem absolventiem.

“Mēs gribam, lai katrs mūsu skolēns un bērns piedalītos aktīvā dzīvesveidā un spētu kustēties. Tieši šajos sarežģītajos laikos tas ir īpaši aktuāli,” savu atbalstu sporta loteriju projektam pauž Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks. Viņš atklāj, ka šajā mācību gadā 105 skolas ir pieteikušās dalībai projektā “Sporto visa klase”bet kopējais finansējums sporta atbalstam jauniešiem gada laikā būs 375 tūkstoši eiro.

Projekta “Sporto visa klase” skolu sporta skolotājiem jau ir padomā dažādas labas idejas, kā skola var lietderīgi izmantot 5000 eiro. Piemēram, Ķekavas vidusskolas sporta skolotāja Aiga Liepkalne teic, ka labprāt iegādātos pārvietošanās braucamrīkus – riteņus, skrejriteņus, skrituļslidas, skrituļdēļus, kā arī nepieciešamo drošības aprīkojumu, lai bērni var izvēlēties sev tīkamāko un mācīties ar to braukt, savukārt Āgenskalna sākumskolas skolotājs Sergejs Dolotins vēlētos turpināt skolas pagalma labiekārtošanu, nomainot segumu un uzstādot āra trenažierus, lai bērni varētu pilnveidot prasmes, kas apgūtas sporta stundās.

“Sporto visi” ir unikāla, Latvijā līdz šim vēl nebijusi loterija, un to var spēlēt tikai internetā latloto.lv. “Sporto visi” pamatā ir geotārgetinga (jeb ģeogrāfiskās atrašanās vietas) princips, kas nozīmē, ka spēlē piedalās loterijas biļetes ar paša spēlētāja reģistrētu ģeogrāfisku punktu Latvijas kartē. Šis punkts var atrasties jebkur – tā var būt mājvieta, sporta stadions, mežs, parks, ezers vai jebkura cita ģeogrāfiska vieta. Sistēma šo spēlētāja kartē atzīmēto vietu pārvērtīs ģeogrāfisko koordināšu punktā, un spēlētājam tiks izveidota elektroniska formāta biļete, kas piedalīsies divās tuvākās nedēļas izlozēs: vienā tuvākajā pēc biļetes iegādes “Lielajā izlozē” un vienā tuvākajā “Trešdienas izlozē”. Vienā biļetē var reģistrēt vienu koordinātu jeb ģeogrāfisko punktu. Vienu koordinātu var reģistrēt vairākās biļetēs. Maksa par dalību vienas nedēļas izlozēs ir 3 eiro.

“Trešdienas izlozes” maksimālais laimests ir 500 eiro, savukārt “Lielajā izlozē” sestdienās var laimēt 5000 eiro. Taču šajā brīdī sākas arī spēles pārsteidzošākā daļa: laimēs ne tikai izlozētās biļetes īpašnieks, bet arī citi spēlētāji, kuru izvēlētie ģeogrāfiskie punkti atrodas vistuvāk laimētājam. Turklāt katru nedēļu 5000 eiro saņems arī viena Latvijas skola, kas ģeogrāfiski atrodas vistuvāk laimētājam un ir LOK projekta “Sporto visa klase” dalībniece. Iegūto naudu skola varēs izlietot pēc saviem ieskatiem sporta dzīves pilnveidošanai skolā.