Minētajiem sporta veidiem padomes ieskatā ir augstākais potenciāls izcīnīt medaļas XXII Ziemas Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā nākamā gada ziemā.

Ņemot vērā šādu lēmumu, minēto sporta veidu federācijām, kā arī Latvijas Olimpiskajai komitejai jāiesniedz Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) informācija par minēto biedrību plānoto līdzfinansējumu ziemas sporta veidu tehniskā atbalsta programmas īstenošanai.

Saņemot nepieciešamo informāciju, IZM jāsagatavo priekšlikumi par iespējamajiem risinājumiem bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta tehniskā atbalsta programmas līdzfinansēšanai no valsts budžeta, gatavojoties olimpiāde Phjončhanā.

IZM tāpat jāsagatavo priekšlikumi par prioritāri atbalstāmu sporta veidu noteikšanu augstu sasniegumu sporta līmenī un ar to saistītajām izmaiņām sportam paredzēto valsts budžeta līdzekļu sadales kritērijos un atbalsta programmā.

Ministru kabinets varētu meklēt iespējas finansiāli atbalstīt bobsleja un skeletona tehniskā inventāra atjaunošanu.

Bobsleja un skeletona federācija, veicot 2016./2017.gada sacensību sezonas analīzi bobslejā un skeletonā, kā arī apkopojot nozares speciālistu ieteikumus un lai nodrošinātu konkurētspējīgu cīņu par medaļām 2018.gada Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, izkristalizējusies akūta nepieciešamība steidzami atjaunot bobsleja un skeletona tehnisko inventāru abu sporta veidu Olimpiskajām komandām.

Skeletona olimpiskās komandas tehniskajam nodrošinājumam nepieciešami 64 000 eiro, savukārt bobsleja olimpiskās komandas nodrošinājumam - 392 000 eiro.

Kā aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs, tiks meklētas iesējas atbalstīt arī kamaniņu braucējus un biatlonistus. Šie sporta veidi kopā ar bobsleju un skeletonu padomē atzīti par prioritāri atbalstāmiem ziemas sporta veidiem augstu sasniegumu sporta līmenī, kuri ir ar visaugstāko potenciālu izcīnīt medaļas 2018.gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā.

Kamaniņu sporta vajadzībām nepieciešami 157 725 eiro, savukārt biatlonam - 66 500 eiro.

Severs norādīja, ka no minēto sporta veidu federācijām tiks pieprasīta papildu informācija par izmaksu pozīcijām, tādējādi atbalsta apmērs var mainīties.

Kā pēc Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdes sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), minētie sporta veidi un gatavošanās olimpiskajām spēlēm "pārsniedz sportu". "Tā ir braucoša Latvijas reklāma. Mūsu valstij tas dod lielu atpazīstamību. Šajā laika posmā ir ieguldīts liels darbs, gūti panākumi, un mums viennozīmīgi tas jāatbalsta," teica premjers, gan piebilstot, ka par iespējamajiem atbalsta veidiem vēl tikšot spriests.

"Ja ir iespēja Latvijas vārdu vēl vairāk iznest šajos sporta veidos, tad to nevar skatīt tikai kā gadījumu, kad kāds prasa, lai tikai piedalītos. Te ir daudz lielākas likmes un ieguvumi," vērtēja Ministru prezidents.

Taču Kučinskis arī uzsvēra, ka, iespējams, šis jautājums bija jārisina laicīgāk, vēl 2017.gada budžeta sagatavošanas procesā.

"Skatīsimies, kā kopīgi varētu atrast līdzekļus, jo, kā saprotu, jau aprīlī ir jābūt starta šāvienam, ja grib tikt pie laba aprīkojuma, kas dos pamatu arī jaunām uzvarām," teica premjerministrs.