JSC paziņojumā teikts, ka sporta būve tika uzcelta trijos gados un tās kopējās izmaksas sasniedza 1,4 miljardus ASV dolāru (1,27 miljardus eiro).

Jaunais stadions kopumā spēs uzņemt 60 000 skatītājus, kuri sporta notikumus varēs vērot piecos stāvos, tāpat vēl divi atrodas pazemē. Šī sporta būve turpmāk pildīs 1964.gada Tokijas Olimpiādes stadiona funkcijas.

Nesen uzceltajā stadionā paredzētas nākamā gada Olimpiādes atklāšanas un slēgšanas ceremonijas, kā arī visas vieglatlētikas sacensības. JSC atklāja, ka stadiona esamība pašā pilsētas centrā, padara to par pasaules augstākajiem standartiem atbilstošu sporta būvi.

"No personām ar kustību traucējumiem esam saņēmuši labas atsauksmes, jo būvējot stadionu esam pievērsuši uzmanību mazām un ļoti svarīgām detaļām," JSC pārstāvis teica sarunā ar vietējo mediju "Kyodo News".

2015.gada jūlijā premjerministrs Šindzo Abe noraidīja Irākas izcelsmes Lielbritānijas arhitekta Zahas Hadida dizainu, jo tas esot bijis pārlieku dārgs. Savukārt piecus mēnešus vēlāk japāņa Kengo Kumas dizains tika atzīts par pieņemamu.

Sākotnēji stadiona izmaksas tika paredzētas 130 miljardu Japānas jēnu (1,072 miljonu eiro) apmērā, bet Hadida dizaina izmaksas būtu divreiz lielākas - 252 miljardi (2,098 miljardi eiro). Tikmēr Kumas dizainam par labu runāja tā izcenojums, kas bija 149 miljardi jēnu (1,23 miljardi eiro).

Tokijas Olimpiskās spēles sāksies nākamā gada 24.jūlijā un noslēgsies 9.augustā.