Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas 11.decembra sēdē pēc LOK Ētikas komisijas ierosinājuma tika izskatīts jautājums par sadarbību ar Latvijas Taekvondo federāciju (LTKF) un tā pārvaldības atbilstību normatīvo aktu prasībām. LOK Izpildkomiteja nolēma apturēt finansējumu LTKF ar 2019.gada 1.janvāri un uzdot LTKF vadībai LOK Izpildkomitejas sēdē 2019.gada februārī ziņot par situācijas attīstību pārkāpumu novēršanā, ētikas normu un sportistu tiesību un interešu ievērošanā.

Jautājums par ētikas normu ievērošanu un labas pārvaldības principu ievērošanu LTKF aktualizējās vasarā, kad LOK Ētikas komisija ierosināja lietu un uzlika LTKF vadībai par pienākumu novērst trūkumus tās darbībā attiecībā uz likumdošanā noteiktajiem labas pārvaldības principiem un sportistu tiesību ievērošanu.

Tika norādīts, ka federācijas darbā atbilstoši Sporta likuma noteikumiem jānodrošina labas pārvaldības principu ievērošana, kas paredz, ka sporta organizatoriskajā un pārvaldības darbā tiek ievēroti demokrātiskās pārvaldības principi, tiek definēti skaidri mērķi, tiek izstrādātas taisnīgas procedūras, procesu atklātība, efektīva sadarbība ar ieinteresētajām personām, efektīvs un ilgtspējīgs regulējums, kā arī pārraudzības un atbildības līmeņi, kas ir katras Latvijas atzītās sporta veidu federācijas pienākums, rūpējoties par sava sporta veida attīstību un sportistu tiesību un interešu ievērošanu un atbalstīšanu, sevišķi gatavojoties 2020.gada Olimpiskajām spēlēm Tokijā (Japāna).

Dotajā laikā, LTKF vadība - H.Močaļins un V.Mališausks, nav spējuši uzlabot nevienu no noteiktajiem labas pārvaldības principu punktiem, kā arī turpinājusies ignorance pret Latvijas labākajām taekvondo sportistēm - māsām Inesi un Jolantu Tarvidām un viņu sportiskajiem sasniegumiem.

Ņemot vērā LTKF vadības nihilistisko attieksmi, nevēlēšanos uzlabot savu darbību un pieļautos Sporta likuma pārkāpumus, LOK Izpildkomiteja ir noteikusi sankcijas apturēt jebkādu finansējumu LTKF no LOK puses, sākot ar 2019.gada 1.janvāri. Tāpat LOK uzsākusi saraksti ar Pasaules Taekvondo federāciju (WTF) par Latvijas sportistu gatavošanās un piedalīšanās iespējām Olimpiskās kvalifikācijas sacensībās un 2020.gada Olimpiskajās spēlēs, ja LOK būs spiesta pieņemt lēmumu par LTKF atzīšanas anulēšanu no LOK.

LOK Izpildkomiteja aicināja Latvijas Sporta federāciju padomi un Izglītības un zinātnes ministriju arī vērtēt labas pārvaldības principu ievērošanu LTKF. Oficiāla vēstule ar LOK Izpildkomitejas lēmumu LTKF tiks nosūtīta trešdien, 12.decembrī.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.