Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis parakstīja sadarbības līgumu par Latvijas III Ziemas Olimpiādes organizēšanu 2014.gada martā Siguldā. Parakstītais sadarbības līgums sekmēs Latvijas III Ziemas Olimpiādes kvalitatīvu sagatavošanu un norisi.

„Sigulda ir ziemas Olimpisko sporta veidu centrs Latvijā. Siguldas novads ne reizi vien ir apliecinājis, ka spēj organizēt Latvijas un starptautiska līmeņa sacensības, tādēļ varu apliecināt, ka mēs esam gatavi šim Olimpiskajam izaicinājumam”, teica Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

“Lēmums par Siguldu kā Latvijas III Ziemas Olimpiādes rīkotāju nav pārsteigums, bet kārtējais apliecinājums tam, ka Sigulda ir ziemas Olimpisko sporta veidu centrs Latvijā. Tas, ka Sigulda pie sevis uzņems labākos ziemas sporta veidu pārstāvjus no visas Latvijas ir pašsaprotama lieta un esmu pārliecināts, ka martā Siguldā sajutīsim Olimpisko gaisotni”, tā izsakās LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

Jau ziņots, ka šī gada oktobrī LOK Izpildkomitejas sēdē tika apstiprināts, ka Latvijas III Ziemas Olimpiāde nākamā gada 7.-9.martā notiks Siguldā. Ziemas Olimpiādē piedalīsies Latvijas pilsētu un novadu komandas, kā arī visi labākie un spēcīgākie ziemas sporta veidu pārstāvji, tajā skaitā Olimpieši, kas pirms tam būs startējuši XXII Soču ziemas Olimpiskajās spēlēs. Kopumā Olimpiādē varētu piedalīties vairāk nekā 1000 sportisti no visas Latvijas.

Noslēgtais līguma paredz, ka Siguldā norisināsies pieci no desmit Olimpiādē iekļautajiem sporta veidiem – kamaniņu sports, bobslejs, kalnu slēpošana, snovbords un distanču slēpošana. Savukārt atlikušo piecu sporta veidu sacensības tiks organizētas citās Latvijas pilsētās un novados. Olimpiādes hokeja turnīrs un daiļslidošanas sacensības notiks Valmierā, Priekuļos sacentīsies biatlonisti, Tukumā tiks noskaidroti Olimpiādes labākie kērlinga spēlētāji, bet Ventspilī norisināsies šorttreka sacensības.

Paralēli Latvijas III Ziemas Olimpiādei, Siguldā risināsies arī citi sporta un kultūras pasākumi. 8.martā Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē notiks jau tradicionālais sezonas noslēguma pasākums “Zvaigznes un karaļi”. Pēc Olimpiādes atklāšanas ceremonijas – 7.martā, ir plānots unikāls projekts, kurā radoši, uz vienas koncertu skatuves, mūzikā apvienosies sportisti un mūziķi – koncertuzvedumā „Sports un Mūzika”. Tāpat ir plānota sporta konference un izstāde par Soču Olimpiādi.

Noslēgtais sadarbības līguma paredz, ka Siguldas novada pašvaldība nodrošina Olimpiādes programmā iekļauto sporta veidu sacensības norises vietu un aprīkojuma izmantošanu, kā arī organizē Olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonijas, savukārt Latvijas Olimpiskās komitejas finansējums nodrošina Olimpiādes sporta programmas realizēšanu desmit sporta veidos. Siguldas novada pašvaldība pateicas sadarbības partneriem – Valmieras pilsētas pašvaldībai, Ventspils pilsētas pašvaldībai, Tukuma novada pašvaldībai un SIA „Tukuma ledus halle”, Cēsu novada pašvaldībai, Priekuļu novada pašvaldībai, Latvijas Slēpošanas savienībai.

Latvijas Olimpiāde ir augstākā līmeņa kompleksais sporta pasākums Latvijā un, kurā noskaidrojot labākos Latvijas sportistus, piedalīsies visu pašvaldību komandas. Olimpiāde notiek reizi četros gados. Līdz šim visas Latvijas Ziemas Olimpiādes (2005.gadā un 2010.gadā) norisinājušās Siguldā.