Kopvērtējuma pirmajā vietā šobrīd ar 112 izcīnītām medaļām (46 – zelta, 25 – sudraba, 41 – bronzas medaļas) ir Rīgas pilsētas sportisti, otrajā vietā ar 51 izcīnītu medaļu (21 – zelta, 15 – sudraba, 15 – bronzas medaļas) ir Daugavpils pilsētas sportisti, savukārt trešajā – Jelgavas pilsētas sportisti ar 33 medaļām (9 – zelta, 15 – sudraba, 9 – bronzas).

Augsto ceturto vietu pēc divām sacensību dienām ieņem Jūrmalas sportisti, piekto vietu – Dobeles novada sportisti, savukārt sestajā vietā ar 28 medaļām ir Liepājas sportisti. Viņi izcīnījuši 5 zelta, 13 sudraba un 10 bronzas medaļas.

Svētdien, 9.jūlijā, sākusies pēdējā Latvijas Jaunatnes Olimpiādes diena, kurā tiks sadalīti pārējie medaļu komplekti un noskaidrots, kura sportistu komanda uzvarēs kopvērtējumā.

Plkst.16.00 “Vienības laukumā” Cēsīs norisināsies Olimpiādes noslēguma ceremonija. Tajā piedalīsies Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis un Cēsu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. Noslēguma ceremonijā Cēsu sportisti nolaidīs Olimpisko karogu un tiks nodzēsta Olimpiskā lāpa.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas pulcē jaunos sportistus no visas Latvijas. Olimpiādes laikā tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas sportisti 27 vasaras Olimpisko spēļu sporta veidos, kā arī florbolā un orientēšanās.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas. Sacensību mērķis ir noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus. Vienlaikus sportisti sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē, kas 23.-29.jūlijā notiks Ungārijas pilsētā Ģērā. Latvijas Jaunatnes Olimpiādē tiks noskaidroti pēdējie Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas dalībnieki vieglatlētikā un šosejas riteņbraukšanā.

Cēsīs norisināsies šādi sporta veidi: basketbols, cīņa, džudo, galda teniss, karatē, loka šaušana, paukošana, riteņbraukšana-mtb, riteņbraukšana-šoseja, skeitbords, taekvondo, teniss, triatlons, florbols un orientēšanās. Priekuļos notiks boksa un regbija sacensības, Burtniekos – golfs, Engurē – burāšana, Jelgavā – peldēšana, Jūrmalā – airēšana, Limbažos – kanoe un smaiļošana, Rīgā – jātnieku sports, mākslas  un sporta vingrošana, Siguldā – badmintons, Smiltenē – riteņbraukšana-bmx, svarcelšana, pludmales volejbols un volejbols, Valkā – šaušana, bet Valmierā – handbols, airēšanas slaloms un futbols.

Ar Latvijas Jaunatnes Olimpiādes “Cēsis 2017” norisi un sacensību rezultātiem ir iespējams iepazīties Olimpiādes mājaslapā internetā: cesis2017.olimpiade.lv.

2015.gadā Latvijas Jaunatnes Olimpiāde notika Valmierā un Cēsīs, 2013.gadā Olimpiāde norisinājās Ventspilī, 2011.gadā – Jūrmalā, bet Valmiera Olimpiādes dalībniekus uzņēma 2009.gadā. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, AS “Swedbank”, SIA “LDz Cargo” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.