RĪGA, Aug 12, BNS - Pirmdien īpašā ceremonijā mājās no Londonas olimpiskajām spēlēm sagaidīs divkārtējo olimpisko čempionu BMX riteņbraukšanā Māri Štrombergu, informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Ar Štrombergu kopā atlidos BMX braucēji Edžus Treimanis un Rihards Veide, treneris Ivo Lakučs, trenera palīgi Uldis Pūcītis un Normunds Taims kā arī mehāniķis Gundars Osis. Kopā ar sportistiem atlidos arī premjers Valdis Dombrovskis, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis un ģenerālsekretārs Einars Fogelis.

BMX komanda lidostā "Rīga" ielidos plkst. 17.50 ar lidsabiedrības "airBaltic" reisu BT 652.

Plānots, ka īpašu - ar dažādiem pārsteigumiem bagātu sagaidīšanas ceremoniju BMX komandai organizē VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" un nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" sadarbībā ar LOK.

Arī sportistu līdzjutēji, draugi un tuvinieki tiek aicināti ierasties lidostā un ar skaļām ovācijām sagaidīt olimpiešus. Pēc svinīgās sagaidīšanas lidostā, speciāli organizēts olimpiskais divstāvu autobuss Štrombergu, viņa komandas biedrus un viņu atbalstītājus vedīs uz Valmieru, kur plkst. 21 valmierieši organizē puišiem vēl vienu svinīgu sagaidīšanu Valmieras Rātslaukumā.

Visi Māra Štromberga sagaidītāji un līdzjutēji, kas lidostā "Rīga" ieradīsies uz īpašo sagaidīšanas ceremoniju, lidostas īstermiņa autostāvvietā laika posmā no plkst.16 līdz 19 savus auto varēs novietot bez maksas.

Jau ziņots, ka svētdien neilgi pirms pusnakts plkst. 23.30 ar aviokompānijas "Lufthansa" reisu no Frankfurtes Rīgā tiks sagaidīti bronzas medaļas ieguvēji pludmales volejbolā Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš ar treneri Aigaru Birzuli. Arī pludmales volejbolistu sagaidītājiem būs pieejama bezmaksas īstermiņa auto stāvvieta laika posmā no plkst.22 līdz 1.

Štrombergs Londonā atkārtoja savu 2008. gadā Pekinā gūto panākumu, kļūstot par pirmo neatkarīgas Latvijas sportistu, kurš izcīnījis divas olimpiskās zelta medaļas.

BNS, (371) 67088625, [email protected]