LONDONA, Aug 02, BNS – Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš pēc ceturtdien gūtās uzvaras pēdējā spēlē Londonas olimpisko spēļu grupas turnīrā bija apmierināti ar pašu realizēto taktisko plānu, kas ļāva pirmo reizi pārspēt Nīderlandes pludmales volejbola duetu Reinderu Nummerdoru/Ričardu Šuilu.

Abi Latvijas pludmales volejbolisti sarunā ar žurnālistiem atzina, ka taktiskais plāns bija vairāk spēlēt uz Šuilu, lai nokausētu 39 gadus veco veterānu. Tas gan varēja radīt briesmas no augumā garākā Šuila uzbrukumā, tomēr risks attaisnojies. Turklāt olimpiskā laukuma īpatnības un dziļākās smiltis, kas kustības padara fiziski smagākas, arī mudinājušas par serves mērķi izraudzīties Šuilu.

"Tāda šodien bija mūsu taktika, un tā šoreiz strādāja," priecājās Šmēdiņš. Viņš paskaidroja, ka ierosinājumu servēt uz Šuilu izteica treneris Aigars Birzulis, turklāt cīņas iznākums būtiski neietekmēja izredzes turnīra turpinājumā, tādēļ varēja riskēt. "Galvenais, ka tikām galā ar Šuila servi. Citreiz viņam spēlē sanāk kādi seši līdz septiņi eisi [netveramas serves], šodien, šķiet, neviens," sacīja Šmēdiņš.

"Domāju, ka nospēlējām gudri, salikām bumbu pa tukšajām vietām. Viņiem [holandiešiem] jau [cīņas gaitā] vajadzēja riskēt, bet mēs tikām galā," paskaidroja Pļaviņš. "Vienkārši olimpiādē var notikt viss, arī brīnumi. Domāju, mūsu uzvara grupā – tas jau ir mazs brīnums. Paši ticējām, ka varam, taču pārējie, domāju, ka negaidīja," viņš piebilda.

Pļaviņš uzskata, ka nākamo spēli varēs gaidīt ar pozitīvām emocijām, jo nav jāmeklē vainīgie vai jālauza galva par zaudējumu, taču spiediens astotdaļfinālā būšot liels, jo duetam tā būs turnīrā atbildīgākā spēle. Labi nospēlēt pret Nīderlandes duetu, pēc Pļaviņa teiktā, palīdzēja arī brīvā apziņa, ka zaudējumam nebūs īpaši nelāgu seku. Pļaviņš gan sprieda, ka nepārliecinoši spēli aizvadīja tiesnesis, kas dažbrīd laukumā radījis spriedzi.

Latvijas duets radījis iespaidu, ka viņi neizjūt smagu psiholoģisko spiedienu. "Domāju, mūsu līdzjutēji ir priecīgi arī tad, ja parādām labu spēli un tiekam ārā no grupas," sprieda Pļaviņš. Tālākās izredzes turnīrā viņš vērtē kā 50:50, jo visi pretinieki astotdaļfinālā būs spēcīgi.

Kā grupas uzvarētāji Pļaviņš/Šmēdiņš izlozē būs sešu izlikto pāru vidū, un viņiem pretiniekos ielozēs kādu otrās vietas ieguvēju. Pļaviņš astotdaļfinālā labprāt spēlētu pret šveiciešiem Sašu Hoijeru/Sebastjanu Ševaljē vai spāņiem Pablo Ereru/Adrianu Haviru. Savukārt nevēlamo pretinieku vidū viņš nosauca amerikāņus Filipu Dalhauzeru/Todu Rodžersu un Brazīlijas pāri Emanuelu Rego/Alisonu Čeruti.

Jau ziņots, ka Pļaviņš/Šmēdiņš grupas turnīrā Londonā uzvarēja visās spēlēs, ceturtdien Nummerdoru/Šuilu pārspējot ar 2:0.

BNS, (371) 67088625, [email protected]