RĪGA, Aug 08, BNS - Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš ceturtdien olimpiskajās spēlēs cīņu par bronzas medaļām aizvadīs pret Nīderlandes sportistiem Reinderu Nummerdoru/Ričardu Šuilu, kurus Londonā notiekošajā turnīrā jau uzvarēja grupu kārtas cīņā.

Pieredzējušie Nīderlandes volejbolisti otrdien pusfināla spēlē nespēja atrast pretargumentus cīņā ar vāciešiem Jūliusu Brinku/Jonasu Rekermanu un piedzīvojoa zaudējumu ar 0:2 (14:21, 16:21). Savukārt Pļaviņš/Šmēdiņš iepriekš pirmajā pusfināla cīņā ar 0:2 (15:21, 20:22) atzina pasaules čempionu brazīliešu Alisona Ceruti/Emanuela Rego pārākumu.

Grupu turnīrā abas komandas tikās pēdējā spēlē, kad jau bija nodrošinājušas vietu astotdaļfinālā. Tajā spēlē nedaudz labāk darbojās Latvijas duets, gūstot uzvaru ar 2:0 (21:14, 21:18), nodrošinot pirmo vietu grupā.

Jau ziņots, ka pēc zaudējuma brazīliešiem, gan Pļaviņš, gan Šmēdiņš daudz neiedziļinājās, kurus pretiniekus vairāk gribētu dabūt pretim spēlē par 3.vietu. Taču abi uzsvēra, ka iepriekš grupas turnīrā gūtā uzvara pār Nīderlandes pāri pretiniekiem dotu priekšrocības, ja būtu jāspēlē vēlreiz. Turnīrā vienus pretiniekus uzvarēt divreiz ir ļoti grūti, sacīja abi Latvijas spēlētāji. Taču noskaņoti viņi ir kaujinieciski.

„Iesim, spēlēsim un cīnīsimies,” teica Šmēdiņš. „Jāsaņemas un vienkārši jācīnās tāpat kā otrajā setā pret Brazīliju,” viņam piebalsoja Pļaviņš. Šmēdiņš atzina, ka ir sakrājies nogurums, jo tik ilgi turnīros vēl nav spēlēts. Turklāt papildu laiku un līdz ar to enerģiju prasot biežā pakļaušana dopinga pārbaudēm. „Bet tāda izdevība cīnīties par olimpisko bronzu varbūt būs vienreiz dzīvē,” pēdējās spēles nozīmīgumu uzsvēra Šmēdiņš.

Spēle par bronzas medaļām notiks ceturtdien plkst. 21, bet vēlāk risināsies finālspēle, kurā sacentīsies Brazīlijas un Vācijas dueti.

BNS, (371) 67088625, [email protected]