RĪGA, Aug 09, BNS - Pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš ceturtdien Londonas olimpiskajās spēlēs cīnīsies par bronzas medaļām ar Nīderlandes duetu. Savukārt BMX riteņbraucēji aizvadīs ceturtdaļfināla sacensības, šķēpmetēja Madara Palameika startēs finālsacensībās, bet Edgars Eriņš beigs desmitcīņas maratonu.

Pļaviņš/Šmēdiņš spēlē par trešo vietu plkst. 21 tiksies ar Reinderu Nummerdoru/Ričardu Šuilu, kurus Londonā notiekošajā turnīrā jau uzvarēja grupu kārtas cīņā. Grupu turnīrā abas komandas tikās pēdējā spēlē, kad jau bija nodrošinājušas vietu astotdaļfinālā. Latvijas duets uzvarēja ar 2:0 (21:14, 21:18), nodrošinot pirmo vietu grupā. Pēc tam Pļaviņš/Šmēdiņš guva uzvaras astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā, bet pusfinālā zaudēja turnīra galvenajiem favorītiem - pasaules čempioniem Alisonam Ceruti/Emanuelam Rego no Brazīlijas.

BMX braucēji - vīrieši, sāks izslēgšanas cīņas, aizvadot ceturtdaļfināla braucienus. Tajos vispirms tiks aizvadīti trīs braucieni un divi labākie braucēji no katra pēc punktu summas kvalificēsies pusfinālam. Pārējie dalībnieki startēs vēl divos ceturtdaļfināla braucienos, pēc kuriem vēl pa diviem dalībniekiem tiks pusfinālā. Kvalifikācijas sacensībās Māris Štrombergs uzrādīja 11. labāko rezultātu, Rihards Veide bija 13. ātrākais, bet Edžus Treimanis piedzīvoja kritienu. Lai gan viņš guva deguna, elkoņu un ceļgalu sasitumus, tomēr sportists ir gatavs ceturtdien startēt.

Vieglatlētikas sacensībās Eriņš veiks piecas atlikušās disciplīnas - 110 metru barjerskrējienu, diska mešanu, kārtslēkšanu, šķēpa mešanu un 1500 metru skrējienu. Viņš sacensības sāks plkst. 11, bet beigs neilgi pirms pusnakts.

Vēlu vakarā startēs arī šķēpmetēja Madara Palameika, kurai plkst. 23 sāksies finālsacensības. Palameika starp 12 finālistēm iekļuva ar desmito rezultātu, šķēpu raidot 60,62 metrus tālu.

Ceturtdien Londonā tiks izcīnīti 23 medaļu komplekti. Piecus no tiem sadalīs vieglatlētikā - šķēpmešanā sievietēm, trīssoļlēkšanā, desmitcīņā, 200 un 800 metru skrējienos vīriešiem, četrus smaiļošanā un kanoe airēšanā, trīs boksā, pa diviem brīvajā cīņā sievietēm un taekvondo, kā arī pa vienam pludmales volejbolā vīriešiem, daiļlēkšanā, peldēšanā, ūdenspolo sievietēm, jāšanā, futbolā sievietēm un burāšanā.

Londonas olimpiskās spēles ilgs līdz 12.augustam. Latviju olimpiskajās sacensībās pārstāv 45 sportisti 12 sporta veidos ? brīvajā cīņā, džudo, galda tenisā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, riteņbraukšanā, smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, vieglatlētikā, vingrošanā un pludmales volejbolā. Latvijas atlēti olimpisko medaļu izcīņā iesaisījušies 30 sporta disciplīnās.

BNS, (371) 67088625, [email protected]