LONDONA, Aug 09, BNS - Vienu centimetru no bronzas medaļas Londonas olimpiskajās spēlēs trešdien palikusī Ineta Radeviča sacensību noslēgumā daudz neskuma par palikšanu bez godalgas, kā arī nesteidzās teikt ardievas tāllēcējas karjerai.

Radeviča žurnālistiem teica, ka par savu rezultātu ir gandarīta, bet medaļa, protams, viņu iepriecinātu vēl vairāk. Šosezon viņa startēs vēl vairākās sacensībās, bet par nākamo gadu vieglatlēte galīgo lēmumu vēl nav pieņēmusi.

"Noteikti neesmu bēdīga un negribas raudāt. Tie bija svētki manā dzīvē, un man nav sev ko pārmest," olimpiskā starta noslēgumā teica pasaules čempionāta bronzas medaļniece. "Jūtos gandarīta par savu rezultātu. Visi mani lēcieni bija labi, bija stabila [lēcienu] sērija, iespējams, labākā karjerā. Varbūt nedaudz pietrūka veiksmes, varbūt vajadzēja lēkt nedaudz agresīvāk," sacīja sportiste, piebilstot, ka īpaši priecājas par stabiliem un augstvērtīgiem rezultātiem, kas sasniegti olimpiskajās spēlēs.

Radeviča pastāstīja, ka sportistam olimpiskajās spēlēs jābūt gatavam uz visu, un no ASV un Krievijas tāllēcējām viņa gaidīja labus rezultātus virs septiņiem metriem. Tik ļoti spēcīgā konkurencē nav kauns zaudēt, sacīja ceturtās vietas ieguvēja. Sacensību apstākļus Radeviča nosauca par ideāliem, un atmiņas par cīņu Londonā viņai palikšot uz mūžu, ko stāstīt saviem bērniem. Radeviča sacensību beigās jutās nedaudz nevesela, bet uzsvēra, ka tas ir no stresa, un citu veselības problēmu viņai nav.

"Noteikti nesaku, ka šīs bija pēdējās sacensības. Vēl šogad būs sacensības, esmu labā formā, bet par nākamo gadu vēl domāšu," smaidot teica Radeviča, piebilstot, ka viņai kā sievietei patīkot pakoķetēt un visas kārtis neatklāt. Viņa pieļauj, ka olimpiskā medaļa varētu likt nolaist rokas un sajusties kā karalienei, neko citu vairāk dzīvē nedarot, kā vien gremdēties atmiņās un skatīties uz paveikto. "Taču dzīvē ir tik daudz lietu ko darīt, varbūt citā jomā. Tā ir zīme, ka varbūt jānodarbojas ar ko citu," sprieda pieredzējusī sportiste.

Radeviča uzskata, ka drīz rokās aizaugs treniņu atstātās rētas, un viņa varēs darīt ko citu. Viņa pateicās visiem treneriem, kas ar viņu strādājuši, un arī citiem, kas palīdzējuši.

Pirms olimpiskā starta Radeviča uzklausījusi kāda speciālista vērtējumu, ka izteikti sievišķīga tāllēcēja nevar kļūt par olimpisko čempioni. Taču vīra klātbūtne un apskāviens pēc sacensībām viņai apliecinājis, ka stabila vērtība dzīvē ir tikai ģimene un mīlestība, un savējiem ir vienalga, kura vieta izcīnīta. "Taču nevaru iejusties zvēra ādā," viņa piebilda.

Šosezon Radeviča vēl iecerējusi startēt Dimanta līgas posmos, bet pusotru gadu viņa plāno turpināt nopietnas mācības Krievijā Diplomātijas akadēmijā. Radeviča cer, ka Latvijā par sportistiem turpmāk vairāk rūpēsies un viņus palutinās, kas visiem ļaus gūt vairāk pozitīvu emociju.

Jau ziņots, ka pirmajā mēģinājumā Radeviča aizlēca 6,88 metrus, kas bija trešais labākais rezultāts līdz piektajai no sešām lēcienu sērijām, kad 6,89 metru tāls lēciens izdevās Džeinejai Deloučai no ASV, kura tādējādi ieguva bronzas medaļu.

BNS, (371) 67088625, [email protected]