RĪGA, AUG 13, BNS - Modernās pieccīņas meistare Jeļena Rubļevska labprāt gatavosies 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, ja vien saņems pienācīgu Latvijas olimpiskās vienības (LOV) atbalstu.

Rubļevska intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka būs gatava vēl vienam olimpiskajam ciklam, taču tam nepieciešams pastāvīgs finansējums no LOV. Viņa ir pārliecināta, ka arī Londonas olimpiskajās spēlēs varbūt spētu tikt augstāk par 8.vietu, ja tām varētu gatavoties mierīgāk un bez raizēm par finansējumu.

Ar Londonā iegūto 8.vietu Rubļevska nebija apmierināta un atvainojās, ka viņai neizdevās sagādāt dāvanu olimpisko spēļu pēdējā dienā. Tomēr šokolādes medaļu viņa sev vismaz būtu piešķīrusi par to, ko izdarīja, lai iekļūtu LOV A sastāvā un startētu olimpiskajās spēlēs.

Rubļevska ir pārliecināta par savu spēku, bet karjeras turpināšanas iespējas vairāk saista ar attieksmi pret viņu. "Var [turpināt], spēks ir. Ja cilvēki būs labi noskaņoti, visi būs labi noskaņoti, būs prieks tā darīt," savu gatavību turpināt startēt raksturoja sportiste, kam Riodežaneiro olimpisko spēļu laikā būs 40 gadu.

Ar Londonā sasniegto viņa ir apmierināta paukošanā, kas gan arī nav bijusi izcila, neraugoties uz disciplīnā ieņemto pirmo vietu. Peldēšanā Rubļevska sasniegusi savu sezonas rekordu, taču rezultāta pieticību disciplīnā ietekmēja pērn veiktā operācija. Savukārt jāšanā divas pieļautās kļūdas sportiste nosauca par pašas vainu, jo zirgs bijis labs. Ja ne kļūdas jāšanā, varēja pretendēt uz 6.vietu, uzskata Rubļevska.

Pirms pēdējās dsiciplīnas - šaušanas un skriešanas kombinācijas - Rubļevska ticēja, ka varētu ar veiksmes palīdzību tikt arī trijniekā. Taču katrā disciplīnā ir savas nianses, kas var būtiski ietekmēt rezultātu. "Tas ietekmē, vai tā ir trešā, sestā vai 25.vieta," viņa teica.

Līdzšinējā karjerā lielāko panākumu olimpiskajās spēlēs Rubļevska izcīnīja 2004.gadā Atēnās, kad ieguva sudraba medaļu. Sidnejā 2000.gadā viņa tāpat kā Londonā bija astotā, bet pirms četriem gadiem Pekinā ierindojās 23.vietā.

BNS, (371) 67088625, [email protected]