Ceremonija šogad notiks Latvijas Televīzijā un balvas tiks pasniegtas kopā 14 kategorijās. Ceremonijas tiešraide būs vērojama LTV1, bet REPLAY.lv visas ceremonijas laikā būs vērojams arī alternatīvais pieslēgums sarkanajam paklājam, kur Dāvids Ernštreits sarunāsies ar laureātiem un balvu pasniedzējiem.

Balsot par Paulu Jonasu iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 90501101. Jonass karjerā pirmajā sezonā Pasaules čempionāta prestižākajā MXGP klasē trijos posmos iekļuva laureātu trijniekā.
Pasaules čempionāta sezonu kopvērtējumā noslēdza 6. vietā, kā arī palīdzēja Latvijas izlasei sasniegt vēsturiski labāko rezultātu – 8. vietu Nāciju motokrosā.

Balsot par Daini Krištopānu iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 90501102. Krištopāns ir Latvijas handbola valstsvienības līderis. Komanda kvalificējusies 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīram. Krištopāns spēlē Skopjes “Vardar” komandā, kuras sastāvā uzvarēja EHF Čempionu un Dienvidaustrumu līgās. Viņš arī iekļauts EHF Čempionu līgas simboliskajā izlasē un atzīts par labāko spēlētāju savā pozīcijā.

Balsot par Kasparu Stupeli iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 90501103. Stupelis šogad kopā arī nīderlandiešu pilotu Etjēnu Baksu izcīnīja uzvaru Pasaules čempionātā motokrosā blakusvāģu klasē. Tāpat, startējot Nīderlandes ekipāžā, viņš arī uzvarējis Eiropas Nāciju motokrosā blakusvāģu klasē.

Maksa par vienu zvanu – 0,14 EUR. No viena tālruņa numura par vienu kandidātu iespējams nobalsot 1 reizi. Balsojums tiks slēgts ceremonijas laikā, un tad arī tiks pasniegta balva Gada populārākajam sportistam.

Svinīgajā ceremonijā tiks pasniegtas balvas šādās kategorijās: “Labākais Latvijas sportists”, “Labākā Latvijas sportiste” “Labākais Latvijas sportists tehniskajos sporta veidos”, “Labākais Latvijas treneris”, “Labākā Latvijas sporta spēļu komanda”, “Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos”, “Gada uzlecošā zvaigzne”, “Par cīņas gribu (paraugs sportā)”, “Gada sporta notikums Latvijā”, “Gada sporta skolotājs”. “Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva”, tāpat tiks pasniegta Artura Vaidera piemiņas balva labākajam sporta žurnālistam 2019. gadā, kā arī apbalvojums kategorijā “Gada populārākais sportists”. Apbalvošanas ceremonijā īpaši tiks godināts balvas par mūža ieguldījumu Latvijas sportā saņēmējs – Imants Ziediņš,  kurš mūža garumā ir rūpējies par hokeja spēles nezūdošo vērtību Talsos. Ar muzikāliem priekšnesumiem balvu ieguvējus un viesus sveiks Aminata, “Tautumeitas” un Linda Leen. Ceremoniju vadīs LTV žurnālisti Karīna Rubene, Uģis Joksts un Reinis Ošenieks.

REPLAY.lv ceremonijai pieslēgsies pirms tās sākuma – no plkst. 20.30 tiešraidē no sarkanā paklāja ar skatītājiem būs Dāvids Ernštreits. Sākoties ceremonijai, alternatīvā tiešraide turpināsies, un Dāvids būs pirmais, kurš intervēs visus laureātus pēc balvu saņemšanas, sarunāsies ar balvu pasniedzējiem un ceremonijas viesiem.

Svinīgo ceremoniju “Latvijas Gada balva sportā 2019” organizē Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Televīzija un Igo Japiņa sporta aģentūra, ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Sporta federāciju padomes finansiālu atbalstu. “Latvijas Gada balva sportā 2019” partneris ir VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, to atbalsta LOK ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts meži” un LOK sponsori AS “Grindeks” un sporta apģērbu zīmols 4F.

Apbalvojumu pasniegšanas ceremonija – 19. decembrī plkst. 21.15 LTV1 un no plkst. 20.30 REPLAY.lv tiešraidē.