Portālā Delfi.lv un Olimpiade.lv ir atklāts Latvijas Gada balva sportā 2013 līdzjutēju balsojums, lai noteiktu gada populārāko sportistu. Ikviens ir aicināts balsot par sev tuvāko sportistu no ceremonijas rīkotāju izvirzītā kandidātu saraksta. Balsojums notiek līdz 26. decembra pusnaktij. No vienas IP adreses diennaktī par vienu pretendentu var balsot vienu reizi.

Balsojums par populārāko sportistu risinās divās kārtās: 1. kārtā, no 26. novembra - 15. decembrim, notiek balsojums par divpadsmit populāriem Latvijas sportistiem, bet no 16. - 26. decembra pusnaktij notiek balsojuma 2. kārta jeb fināls, kurā varēs atbalstīt trīs visvairāk līdzjutēju balsis guvušos sportistus. Populārāko sportistu saraksts tapa ceremonijas žūrijas komisijai 20 cilvēku sastāvā balsojot par 12 sportistiem no sporta federāciju izvirzīto sportistu saraksta. Gada populārākā sportista titulu iegūs un Latvijas Gada balvu sportā 2013 ceremonijā saņems viens no trīs finālistiem, kurš interneta balsojumā būs saņēmis vislielāko balsu skaitu. Portāls Delfi ir tiesīgs pārbaudīt rezultātus un dzēst negodīgi veiktos balsojumus.

No 2.decembra Radio SWH ēterā darbdienās plkst.14:15 un brīvdienās plkst.9:40 varēs uzzināt vairāk par nominēto sportistu sasniegumiem.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Igo Japiņa Sporta aģentūra prestižo sporta balvu pasniegšanas ceremoniju rīko jau devīto reizi.Šogadapbalvošanas ceremonija Latvijas Gada balva sportā 2013 notiks 27. decembrī Rīgā, atjaunotajā kultūras pilī Ziemeļblāzma. Televīzijas skatītājiem to būs iespēja vērot Latvijas televīzijas 1. kanālā pulksten 21.15.

Svinīgā ceremonija ik gadu vienkopus pulcē sporta sabiedrības krējumu – lielākās Latvijas zvaigznes un panākumu guvējus, daudzsološākos jaunos talantus un Latvijas sporta dzīves vadītājus. Klātesošie kopā ar sporta līdzjutējiem rezumē gada spilgtākos sporta notikumus un svinīgā atmosfērā publiski pasakās saviem izcilniekiem.

Šogad Latvijas Gada balvu sportā 2013 pasniegs 15 nominācijās, kurām līdz 1. decembrim pretendentus izvirza Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās vienības pārstāvji, kā arī Latvijas sporta žurnālisti, sporta federācijas un citi nozares eksperti. Balvu ieguvējus nosaka īpaši veidota žūrijas komisija aizklātā balsojumā.

Latvijas gada balvas sportā 2013 nomināciju saraksts tiek pārskatīts ik gadu – šogad sarakstu nolemts papildināt ar nomināciju Par godīgu spēli, kurā balvu saņems sportists/-te, komanda vai žurnālists/-e, kuru rīcība noteiktā gadījumā īpaši izceļ tādas vērtības kā godīga spēle, sporta ētika, komandas gars, cieņa un vienlīdzība.

INFORMĀCIJAI:

Latvijas Gada balva sportā 2013  nominācijas un speciālbalvas:

 • Labākais Latvijas sportists

 • Labākā Latvijas sportiste

 • Labākais/-ā tehnisko sporta veidu sportists/-e (šajā nominācijā tiek izvirzīti auto/moto un ūdensmoto sportisti – autošosejā, formulā, rallijā, motosportisti šosejā, krosā, enduro, spīdvejā u. c.)

 • Labākais Latvijas treneris (Latvijas treneri, kuri strādā ar Latvijas sportistiem vai komandām)

 • Labākā Latvijas sporta spēļu komanda

 • Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos

 • Gada uzlecošā zvaigzne (jaunais sportists/-e, kas 2013. gadā pieteicis sevi ar izciliem rezultātiem individuālajos vai komandu sporta veidos. Netiek izvirzīti iepriekšējos gados uzvarējušie sportisti šajā kategorijā)

 • Gada sporta notikums Latvijā (sporta pasākums/notikums, kas būtiski paaugstinājis sporta popularitāti Latvijā; sportistu komandu, treneru vai menedžeru darbs, kas būtiski popularizējis sportu Latvijā)

 • Paraugs sportā (izvirza Latvijas Olimpiešu klubs, uzvarētāju apstiprina žūrija)

 • Par godīgu spēli

 • Par cīņas gribu (sportistu, treneru un komandu darbība, kura palīdzējusi gūt uzvaru šķietami bezcerīgā situācijā, kandidātus izvirza sporta federācijas, par balvas piešķiršanu lemj žūrija)

 • Gada sporta skolotājs (izvirza un nosaka LR Izglītības un zinātnes ministrija)

 • Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva (izvirza un nosaka Latvijas Paralimpiskā komiteja)

 • Mūža ieguldījums Latvijas sportā (cilvēks, kurš ar savu darbu mūža garumā visvairāk veicinājis sporta attīstību un popularitāti Latvijā. Izvirza un apstiprina žūrija)

 • Latvijas populārākais/-ā sportists/-e – internetā nosaka Latvijas iedzīvotāji

 • Latvijas Televīzijas speciālbalva

Nominācijā Gada sporta skolotājs uzvarētāju nosaka Izglītības un zinātnes ministrija, kas jau tradiconāli aicināja visas Latvijas izglītības iestādes pieteikt konkursam profesionālāko sporta skolotāju. Konkurss norisinājās divās kārtās. Pēc pieteikuma izvērtēšanas 29. novembrī notiks konkursa fināls - sešu labāko dalībnieku sporta stundas vadīšana ar dažādu uzdevumu izpildi kādā no Rīgas vidusskolām. Trīs atraktīvākie un profesionālākie sporta skolotāji, kuri iegūs lielāko punktu skaitu, tiks nominēti titulam Gada sporta skolotājs.

Finansējumu ceremonijai nodrošina pasākuma partneris – Rīgas Brīvostas pārvalde, LOK ģenerālsponsori SIA Latvijas Mobilais Telefons un A/S Latvijas Valsts meži, LOK sponsori A/S Swedbank, SIA LDZ Cargo un A/S Latvijas Gāze, LOK sadarbības partneri Air Baltic un starptautiskā lidosta Rīga.