Starptautiskā tālākizglītības programma ICECP Delaveras universitātē, ASV

The International Coaching Enrichment Certificate Program (ICECP)

Programma dod iespēju treneriem papildināt teorētiskās zināšanas un pilnveidot profesionālās iemaņas sekojošos sporta veidos: loka šaušana, vieglatlētika, basketbols, bokss, kanoe, riteņbraukšana, paukošana, džudo, modernā pieccīņa, airēšana, peldēšana, galda teniss, taekvondo, teniss, sieviešu volejbols, svarcelšana un cīņa.

ICECP programmai var pieteikties nacionālās kategorijas treneri minētajos sporta veidos, kam ir trenera darba pieredze nacionālajā vai starptautiskajā līmenī, un kas brīvi pārvalda angļu valodu (lasa, raksta, runā).

Pieteikšanās ICECP programmai notiek elektroniski: www.udel.edu/ICECP/program/application (turpat atrodama arī plašāka informācija).

Pieteikšanās procesā tiek prasītas arī Nacionālās Olimpiskās komitejas un attiecīgās Sporta federācijas atbasta vēstules.

Nacionālā Olimpiskā komiteja vienā mācību gadā var atbalstīt tikai vienu kandidātu, kas pretendē uz "Olimpiskās Solidaritātes" stipendiju, kas nosedz mācību maksu, uzturēšanās un ceļa izdevumus.

Pieteikšanās termiņš ir 2017.gada 8.maijs. 

Apmācības programmas laikā treneri piedalās 4 sesijās jeb moduļos, kā arī izstrādā individuālus projektus par konkrētā sporta veida attīstību savā valstī.

MĀCĪBU PROCESS 2017./2018.mācību gadā:

1.modulis: 2017.gada 16.septembris - 1.oktobris, Delaveras universitātē, ASV 

Paredzētas lekcijas, projekti, prezentācijas, grupu darbs, treniņu vietu apmeklējums un individuālā projekta darba plānošana. Dalībniekiem tiek dota iespēja vērot treniņu laboratorijas darbu, kā arī tikties ar starpkoledžu izlasi un reģionālajām sporta organizācijām.

2.modulis: 2017.gada 1.-8.oktobris, noteiktā prakses vietā/treniņu centrā

Mācības attiecīgajā sporta veidā un kursu programmas turpinājums ASV Olimpiskajā treniņu centrā. Dalībniekiem būs iespēja vienas nedēļas garumā vērot ASV nacionālās komandas trenera darbu vai līdzvērtīga līmeņa sporta kluba vai universitātes trenera darbu, ka arī dalīties pieredzē un zināšanās par treniņu metodēm un tehnoloģijām. Dalībnieki turpinās arī savu individuālo projektu izstrādi.

3.modulis: 2017.gada 8. – 20.oktobris, ASV Olimpiskajā Treniņu centrā, Kolorado Springsā, Kolorado

Dalībnieki turpinās savu individuālo projektu izstrādi, kā arī turpinās apgūt trenera izglītību, pielietojot trenēšanas metodes, ko prezentējuši kursu eksperti. Projektu vadītāji apmācīs savus studentus projektu prezentācijā.

4.modulis 2018.gada 26.aprīlis – 1.maijs, SOK mītnes vietā, Lozannā, Šveicē

Tiks vērtēts dalībnieku mācību darbs un prezentētie individuālie projekti. Sekmīgie kursu beidzēji saņems Delaveras universitātes un ASV Olimpiskās komitejas sertifikātus.

ICECP kursus absolvējuši Latvijas treneri: Ivo Lakučš (2008/2009); Inguna Minusa (2010/2011); Einars Pimenovs (2013/2014); Andris Eikens (2014/2015); Staņislavs Judkins (2015/2016); Andrejs Ostrovskis (2016./2017).

Lai plašāk iepazītos ar jaunumiem treneru izglītības jomā Amerikā, ASV Olimpiskā komiteja aicina  lasīt elektroniskos žurnālus (Olympic Coach magazines), kas pieejami šeit: http://www.teamusa.org/About-the-USOC/Athlete-Development/Coaching-Education/Coach-E-Magazine

ICECP 10th edition brochure 2017