“Esmu gandarīts, ka projekts “Sporto visa klase” ir izraisījis lielu sabiedrības interesi un raisījis diskusiju par ikdienas fizisko aktivitāšu nozīmi bērnu veselības un stājas nostiprināšanā. Šobrīd tiek uzdoti daudzi jautājumi par iespējām pieteikties šajā projektā nākamajā mācību gadā”, atzīst LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers. “Ir skaidrs, ka mēs nedrīkstam apstāties pie sasniegtā un vēlamies panākt, ka ar pašvaldības atbalstu ir iespējama izvēle bērniem uzlabot veselību un stāju katru mācību dienu. Projekts “Sporto visa klase” iet plašumā, tāpēc aicinu ikvienas izglītības iestādes vadību pārdomāt un izskatīt iespējas pakāpeniski iesaistīties šajā valstiskas nozīmes projektā, veselu, izglītotu un attīstītu Latvijas bērnu nākotnes vārdā.”

Šajā mācību gadā LOK sadarbībā ar partneriem un atbalstītājiem īsteno pilotprojektu „Sporto visa klase”, kurā piedalās 162 skolēni no Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rīgas, Valmieras un Ventspils izglītības iestādēm. Ņemot vērā projektā iesaistīto bērnu, viņu vecāku un pedagogu lielo atsaucību, kā arī veikto testu un aptauju rezultātus LOK ir  pieņēmusi lēmumu par  projekta turpināšanu.

Jau zināms, ka dalību projektā “Sporto visa klase” arī nākamajā mācību gadā turpinās jau esošās sešas klases un paredzams, ka tajā no jauna iesaistīsies ap desmit 3.klasēm no visas Latvijas.

LOK pieteikumus no pašvaldību iestādēm gaidīs līdz šā gada 27.aprīlim. Ar projekta “Sporto visa klase” nolikumu un citu informāciju ir iespējams iepazīties mājaslapā internetā olimpiade.lv.

Projekta mērķis ir pakāpeniski palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, pilnveidot projekta metodisko programmu, kā arī uzlabot iesaistīto skolēnu vispārējo fizisko sagatavotību un stāju, vienlaikus dodot motivāciju nodarboties ar sportu.

Projekts paredz iesaistīto skolu 3. un 4.klašu skolniekiem katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu trīs fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu, papildus tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā. Nodarbības projekta ietvaros notiek un notiks saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu.

Projekts “Sporto visa klase” paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā, papildus tām dienām, kad notiek 2 noteiktās obligātās sporta stundas. Viena papildus nodarbība būs peldēšanā, otra būs sporta spēļu nodarbība vai nodarbība svaigā gaisā, savukārt trešā būs stājas korekcijas un vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība.

Projekta “Sporto visa klase” finansēšanā netiek izmantoti valsts sporta budžeta līdzekļi. Projektu finansē LOK un Starptautiskās Olimpiskās komitejas programma “Olimpiskā Solidaritāte”, iesaistītās pašvaldības un reģionālie Olimpiskie centri, Latvijas Futbola federācija, kā arī piesaistītie partneri un atbalstītāji.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, Latvijas Futbola federāciju, Venstpils, Jelgavas, Liepājas, Valmieras, Daugavpils un Rīgas pilsētu domēm, to atbalsta LOK ģenerālsponsors – „Latvijas Mobilais Telefons“ un projekta informatīvie partneri – izdevniecība „Latvijas Avīze“ un mediju grupa „Modern Times Group“ (televīzijas kanāls “LNT”, radio stacija “Star FM”, interneta portāls “skaties.lv”).

Projekta "Sporto visa klase" nolikums 2015./2016.mācību gadam