Programmā: "Jaunatnes Olimpiskās spēles - atbalsts  sportistiem". Atbalstu var pieprasīt sportistu sagatavošanai vai kvalifikācijai Jaunatnes Olimpiskajām spēlēm (JOS) “Buenosairesa 2018”.

Programma piedāvā 3 izvēles iespējas (opcijas):

1.opcija – atbalsts talantu atlases sistēmas veidošanai; esošās treniņu programmas pilnveidošanai sadarbībā ar SF un NF; īstermiņa nacionāliem vai starptautiskiem talantu atlases projektiem, treniņu nometnēm jauniem sportistiem pirms kvalificēšanās sacensībām; iniciatīvām, kas veicina zināšanu un pieredzes apmaiņu jauniem sportistiem.
Šīs programmas ievaros SF var piedāvāt savas treniņu iespējas īpaši talantīgiem jauniem sportistiem.

2.opcija – atbalsts sportistu dalībai JOS kvalifikācijas sacensībās.

3.opcija individuāli treniņu granti jauniem sportistiem (max.8 sportistiem - 4siev/4vīr), kuru dalība OS apstiprināta (kvalificējušies/vai izmanto kvotas), lai segtu treniņu un trenēšanas darba izmaksas. Olimpiskajām komitejām, kurām tradicionāli ir lielas delegācijas, individuālu grantu vietā var piedāvāt vispārēju/kopēju treniņu grantu.

Federācijas izvēlas vienu no  augstāk minētajām opcijām un gatavo attiecīgo pieteikumu (pieteikuma formas pieprasīt LOK).

Pirms pieteikuma sagatavošanas, lūgums federācijām rūpīgi iepazīties ar Starptautisko federāciju noteiktajām kvotām un kvalifikācijas sistēmu. Atbilstoši tam vērtēt pieteikto sportistu skaitu un līmeni. 

Pieteikšanās termiņš LOK 2017.g. 22.maijs.

Olimpiskā komiteja apkopos federāciju pieteikumus katrā Opcijā atsevišķi, un iesniegs tos Olimpiskajai solidaritātei (pieteikumi solidaritātei jāiesniedz 2 mēnešus pirms plānotajām aktivitātēm. Solidaritāte neapstiprinās aktivitātes, kuras ir notikušas pirms pieteikuma iesniegšanas).