Šodien, tiekoties SIA "Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda"" direktoru, skeletona treneri Daini Dukuru, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) uzsvēra, ka Siguldas bobsleja un kamaniņu trase ir unikāla un tā likusi pamatu izciliem Latvijas sasniegumiem ziemas tehniskajos sporta veidos.

Pārrunājot IZM ieceri izveidot centralizētu sporta bāzu pārvaldības modeli, kurā sākotnēji bija plānots apvienot četras nacionālās sporta bāzes, Šadurskis uzsvēra, ka pašlaik svarīgākais uzdevums ir radīt vislabvēlīgākos apstākļus sportistiem, treneriem un visai komandai sagatavošanās posmam Phjončhanas Ziemas Olimpiskajām spēlēm.

Ministrs pauda pārliecību, ka Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi nav nepieciešams iekļaut centralizētā pārvaldības modelī, jo tās saimniecība, pārvalde jau tagad tiek labi īstenota. To apliecinot gan visaugstākie panākumi bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, gan tas, ka pēdējos gados ir notikusi starptautiska izaugsme, organizējot vairākus Eiropas un pasaules mēroga čempionātus.

Tikšanās laikā ministrs arī uzsvēra, ka IZM redz iespējas Siguldas bobsleja un kamaniņu trases attīstībai piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu.

Dukurs nenoliedza, ka būtu nepieciešams rosināt diskusiju par efektīvākiem sporta bāzu pārvaldības modeļa risinājumiem un, ja tā ietvaros ir iespējas rast papildu finansējumu nacionālo sporta bāzu attīstībai, šāda diskusija ir atbalstāma.

Kā ziņots, Ministru kabinetam ir jāpieņem lēmums par visu valsts kapitālsabiedrību turpmāko pastāvēšanu, līdz ar to būs jāpieņem lēmums arī par IZM pakļautībā esošajām kapitālsabiedrībām - SIA "Sporta centrs "Mežaparks"", SIA "Tenisa centrs "Lielupe"", SIA "Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda"" un VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"".

ZM rosina apvienot tās pārvaldībā esošas četras nacionālās sporta bāzes, veidojot centralizētu pārvaldības struktūru un ietaupot līdzekļus.

Patlaban premjerministra Māra Kučinska (ZZS) ieskatā par iespējamo sporta bāzu apvienošanu bijis par maz diskusiju. Kučinskis sacīja, ka "IZM uzmetums, šķiet, dod pozitīvu efektu, un plusi un mīnusi būtu apskatāmi, taču, kā teica Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvji, vēl nepieciešamas papildu diskusijas, jo, šķiet, kāds sapratnes posms ir pagājis garām".

"Neapšaubāmi, ka lielāka institūcija, vienlaikus saglabājot patstāvību esošajām bāzēm, dotu vairākus pozitīvus efektus, tostarp pieeju siltināšanas programmām, lielāku projektu naudas piesaisti," atzina Kučinskis, vienlaikus piebilstot, ka šajā gadījumā kapitālsabiedrības nav jāapvieno ar varu.

Kučinskis norādīja, ka sporta bāzu apvienošana neskarot ne kvalitātes pieauguma, ne arī reformēšanās nepieciešamības jautājumu. "Te ir runa par racionālāku līdzekļu izmantošanu un lielākām iespējām bāzei attīstīties," pauda premjers, atkārtoti uzsverot, ka bāzu apvienošana nav pašmērķis.