Siguldas novada pašvaldības dome lēmusi par zemes iegādi 5,5 hektāru platībā starp Televīzijas un Dzērveņu ielām, paredzot tajā Olimpiskā ciemata būvniecību renes sporta veidu - bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta, atlētu uzņemšanai, lai izpildītu kritērijus, kas izvirzīti, lai kopā ar Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu kandidētu uz 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu.

Zemes gabals, kas atbilst visām nepieciešamajām prasībām, tostarp pieejamībai, pieder Siguldas Evaņģēliski luteriskajai draudzei, kas piekritusi nekustamā īpašuma vērtētāju noteiktajai pirkuma cenai 4,19 eiro apmērā par kvadrātmetru. Zemes gabala vērtēšanu veica trīs neatkarīgi sertificēti vērtētāji, kuru iesniegtos vērtējumus tirgus patiesās vērtības noteikšanā noteica Latvijas Īpašumu Vērtētāju asociācija.

Kopējā pirkuma summa ir 230 000 eiro, kas var tikt precizēta, veicot zemes gabala uzmērījumu dabā. Siguldas novada pašvaldība 2019.gada budžetā ieplānojusi līdzekļus 30% apmērā no kopējās zemesgabala pirkuma maksas, bet 70% no kopējās zemesgabala pirkuma maksas tiks segti no pašvaldības 2020.gada budžeta līdzekļiem.

„Ņemot vērā Siguldas straujo attīstību gan ar pierādījumiem iedzīvotāju skaita pieaugumā kopumā, gan deklarēto iedzīvotāju palielinājumā, ko apstiprina 2018.gada 2.pusgadā deklarēto iedzīvotāju skaits, kas pieaudzis par vairāk nekā 500 personām, Sigulda ir viena no tām pašvaldībām, kuras aktuālākais izaicinājums ir mājokļu pieejamības, infrastruktūras izbūves un kvalitatīvas izglītības nodrošināšana. Jau līdz šim Siguldā ir stabils izsniegto būvatļauju skaits dzīvojamo māju būvniecībai, tomēr pieprasījums uz īres dzīvokļiem joprojām ir lielāks, nekā to spēj nodrošināt tirgus. Pašvaldība šobrīd inicē jaunas, līdz šim neapdzīvotas teritorijas attīstību, kuras īstenošanai tiks piesaistītas privātās investīcijas,” uzsver Uģis Mitrevics, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Zemes gabala iegāde ir daļa no kopējām Latvijas un Siguldas garantijām, kuru izpilde un sagatavošana kopš līguma noslēgšanas pērn jūnijā starp Latvijas un Zviedrijas Olimpiskajām komitejām, kā arī Siguldas novada pašvaldību noslēdzās ar kopējo kandidatūras pieteikuma izstrādi, kuru pagājušās nedēļas nogalē Stokholmas pārstāvji iesniedza Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā.

Nodrošinot Starptautiskās Olimpiskās komitejas prasības atlētu izmitināšanai, Siguldas Olimpiskajā ciematā plānots izmitināt līdz 600 personām, prioritāri nodrošinot sportistu un treneru nakšņošanu. Pārējām spēļu norisē iesaistītajām grupām un apmeklētājiem tiks izmantota esošā naktsmītņu infrastruktūra Siguldā un Rīgā.

Jau ziņots, ka Siguldas novada pašvaldības dome pērn maijā lēma par Siguldas un Stokholmas stratēģisko sadarbību un jūnijā to atbalstīja Ministru kabinets, kā arī jūnijā tika noslēgts nodomu protokols starp Latvijas Olimpisko komiteju, Zviedrijas Olimpisko komiteju un Siguldas novada pašvaldību par sadarbību, lai kandidēšanas pieteikumā uz 2026.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm iekļautu olimpisko spēļu disciplīnas skeletonā, bobslejā un kamaniņu sportā rīkošanu Siguldā.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas lēmums par 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu tiks pieņemts 2019.gada jūnijā.