LONDONA, Aug 07, BNS – Šķēpmetējas Madara Palameika un Līna Mūze bija apmierinātas ar Londonas olimpisko spēļu kvalifikācijā otrdien sasniegtajiem rezultātiem, kā arī saglabāja labu noskaņojumu, cerot uz iekļūšanu finālā.

Palameika žurnālistiem teica, ka viņai izdevies lielisks starts, kas varēja būt vēl lieliskāks, ja izdotos trāpīt tālāk par kvalifikācijas dzelteno līniju un garantēt vietu finālā. Tomēr viņa paļaujas, ka ar veiksmīgākajā metienā sasniegtajiem 60,62 metriem vajadzētu pietikt iekļūšanai finālā, kur startēs 12 labāko rezultātu ieguvējas. Garantēti vietu finālā varēja iegūt ar vismaz 62 metrus tālu metienu.

Otras kvalifikācijas grupas sacensību beigas Palameika tomēr gaidīs bez drošas pārliecības par iekļūšanu finālā. Viņa gan uzskata, ka otrā grupā labu rezultātu nebūs daudz un pirmā grupa pēc sastāva varētu būt spēcīgāka. Pret savu veikumu Palameikai nebija lielu iebildumu.

"Rezultāti bija stabili, bet pēdējā metienā bija par daudz gribēšanas," sacīja Palameika un piebilda, ka emocionāli izdevies sevi apliecināt un pierādīt spējas tehniski izpildīt metienus. "Ir sajūta kā olimpiskajā stadionā, ka ir pienācis īstais brīdis.. tas ir vienkārši lieliski," priecīga par olimpisko startu bija sportiste.

Laikapstākļiem pavēsajā un vējainajā stadionā Palameika uzmanību nepievērsa un paskaidroja, ka par laiku nekad nesūdzas un tas viņu nekādi neietekmē. Palameika pat neievēroja, kāds vējš bija arēnā. Palameika arī apsveikusi Mūzi ar izdevušos startu. Palameika paskaidroja, ka komandā ir kopības apziņa, visiem pārstāvot Latviju, tādēļ arī par savām sāncensēm komandā viņa priecājas.

Savukārt Mūze uzsvēra, ka viņas karjerā pienākusi pirmā reize startēt tik iespaidīgā stadionā, ko piepilda 80 000 līdzjutēju. Sacensību sākumā viss ķermenis 19 gadu vecajai šķēpmetējai pieplūdis ar emocijām, un viņai radusies sajūta, ka ir pārāk daudz spēka un enerģijas, tādēļ neko pareizi nevar izdarīt. Taču pēc treneres Valentīnas Eidukas padoma uzklausīšanas uzreiz viss nostājies savās vietās, un Mūze nomierinājās.

"Vienmēr var vairāk, bet olimpiskajām spēlēm rezultāts nav slikts. Grupā esmu septītā – cerība mirst pēdējā, ja labi paveiksies, varētu tikt arī finālā," priecīgā noskaņā teica Mūze, kura olimpiskajās spēlēs sasniedza šosezon savu ceturto labāko rezultātu (59,91 metrs). "Man tas būtu kā Everestu ar lāpstiņu nogāzt. Esmu priecīga šeit 19 gados atrasties un startēt," viņa piebilda.

Mūze atcerējās olimpiskā kvalifikācijas perioda pēdējo dienu, kad viņa izpildīja normatīvu, un tagad no pirmās dienas izbauda olimpiskās spēles. Latvijas komanda Londonā ir vienota, un visi viens par otru krīt un ceļas, viņa sacīja. Mūze cer, ka finālā startēs visas trīs Latvijas šķēpmetējas – arī Sinta Ozoliņa-Kovala, kura startē otrajā kvalifikācijas grupā. Arī no Latvijas šķēpmetēju trio vīriešu konkurencē Mūze sagaida kvalificēšanos finālam.

Finālsacensības šķēpmešanā sievietēm būs ceturtdien, savukārt trešdien kvalifikācijā startēs vīrieši.

BNS, (371) 67088625, [email protected]