[olympian id="612" name="Puķītis"] savā priekšskrējienā finišēja otrais, bet [olympian id="655" name="Zvejnieks"] bija pēdējais - ceturtais, tomēr tika tālāk pateicoties konkurenta diskvalifikācijai, kurš patraucēja Latvijas sportistam cīņā par labāku pozīciju.

Pirmais no latviešiem startēja Zvejnieks, kuram šīs bija pirmās sacīkstes šajā Olimpiādē. Viņam ceturtajā skrējienā bija spēcīgi pretinieki, tostarp šīs sezonas absolūtais Eiropas čempions Sjinke Knegts no Nīderlandes, kā arī pieredzējušais Tibo Fukonē no Francijas.

Zvejnieks sākumā bija aiz konkurentu muguras, taču tad pakāpās uz trešo vietu. Tiesa, piektajā aplī viņu apdzina ķīnietis Žeņs Dzivei, kurš to darīja pārkāpjot noteikumus un traucējot Zvejniekam. Ķīnietis finišu sasniedza pirmais, kamēr Zvejnieks pēdējais, tomēr tūdaļ Ķīnas sportists tika diskvalificēts, bet Zvejnieks iekļauts ceturtdaļfināla dalībnieku vidū.

Šajā skrējienā līdz ar to pirmais bija Knegts.

Vēl dramatiskāks bija astotais skrējiens, kurā startēja Puķītis. Tajā bija pat trīs starti. Vispirms tika fiksēts pāragrs starts, tad cīņā par labāku pozīciju saķērās Ungārijas un Krievijas olimpiešu pārstāvji, pēdējam krītot un līdzi paraujot arī amerikāni Džonu Robertu Selski un Puķīti, kurš tobrīd bija pēdējais.

Skrējiens tika apturēts, krievam Pāvelam Sitņikovam saņemot diskvalifikāciju, kamēr Selskim nācās mainīt slidas asmeni. Savukārt trešajā startā Puķītis sākotnēji bija līderis, tad noslīdēja uz trešo vietu, taču piektajā aplī atguva otro pozīciju, to droši nosargājot līdz finišam.

Puķītis distanci veica minūtē un 31,635 sekundēs, kamēr Zvejnieka rezultāts bija minūte un 26,408 sekundes.

Ceturtdaļfinālā, kas notiks sestdien, iekļuva katra skrējiena divi labākie dalībnieki.

Kā vēstīts, Puķītis olimpiskās spēles sāka pagājušajā sestdienā, kad izcīnīja 13.vietu 1500 metru distancē.

Pašlaik 24 gadus vecajam Puķītim šīs ir otrās olimpiskās spēles. Pirms četriem gadiem Sočos viņš 1500 metru distancē izcīnīja 15.vietu. Šis gads viņam sācies veiksmīgi, jo janvāra vidū latvietis izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionāta 1000 metru distancē, pēc tam superfinālā finišējot septītais.

Tikmēr 20 gadus vecais Zvejnieks otrdien debitēja olimpiskajās spēlēs. Viņš sezonas sākumā Pasaules kausā rādīja augstvērtīgākos rezultātus no Latvijas sportistiem Pasaules kausa etapos, reizi izcīnot 12.vietu 500 metru distancē.

Nākamajā nedēļā šorttrekā tiks aizvadītas arī sacensības 500 metros, kur piedalīsies Zvejnieks.

Latvijas šorttrekā izstrādāta sešu gadu programma, kurā par mērķi izvirzīts pakāpenisks sportistu progress un cīņa par medaļām augstākā līmeņa sacensībās jau pirms 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Līdz ar to kāda šorttreka sportista kvalificēšanās jau šī gada olimpiskajām spēlēm tiek uzskatīta par augstu sasniegumu. Zīmīgi, ka Puķītis ikdienā netrenējas ar Latvijas šorttreka izlasi, jo viņam to liedz ar Ventspils pašvaldību noslēgtais līgums.