Semināros ar savām zināšanām un prasmēm dalās sporta un veselīga dzīvesveida eksperti, kā arī Olimpiskās kustības dalībnieki. Semināri jau notikuši Talsos, Saldū un Preiļos, vienkopus pulcējot 234 dalībniekus. Savukārt šonedēļ sporta skolotāji un treneri var apmeklēt seminārus Madonā un Cēsīs. Tāpat var pieteikt savu dalību semināriem Tukumā un Rīgā. Seminārus sporta speciālistiem bez maksas nodrošina Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Swedbank, sadarbībā ar sporta labdarības pasākumu Nike Riga Run.

Semināru nodarbības vada sporta un veselīga dzīvesveida eksperti: Jānis Razgalis (treneris un viens no šī brīža Latvijas labākajiem vidējo distanču skrējējiem), Dr. Andis Brēmanis (Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītājs) un Ralfs Upmanis (Nike meistartreneris Latvijā un fitnesa eksperts). Katrā no cikla semināriem piedalās arī kāds no Olimpiskās kustības dalībniekiem – treneri vai sportisti, kas piedalījušies Olimpiskajās spēlēs. Semināros Madonā, 11.decembrī, un Cēsīs 12.decembrī, uzstāsies [olympian id="430" name="Māris Urtāns"], lodes grūdējs, Pekinas un Londonas Olimpisko spēļu dalībnieks. Savukārt, semināros Talsos un Saldū ar savu pieredzi dalījās [olympian id="158" name="Gundars Upenieks"], bijušais Latvijas biatlona izlases un četru Olimpisko spēļu dalībnieks, bet Preiļos - Edvīns Krūms, Latvijas vieglatlētikas izlases galvenais treneris. Viņš semināra dalībniekiem stāstīja par savu darba pieredzi un bērnu iesaistes sportā priekšrocībām un nepieciešamību.

Jāatzīmē, ka šis ir jau otrais semināru cikls, kad sporta pedagogiem un treneriem iespējams apgūt papildus zināšanas un prasmes bērnu un jauniešu piesaistei sportam. Šoreiz īpaša uzmanība pievērsta bērnu un jauniešu motivācijai, radošai pieejai sportā un veselīga uztura nozīmei bērnu un jauniešu ikdienā.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis uzsver: „Mēs nereti sakām – Latvija ir maza valsts. Raugoties uz sporta sasniegumiem, pamatoti varam teikt, ka sportā pasaules līmenī esam pamanīti un novērtēti. Mums ir ar ko lepoties. LOK pārliecība ir – katra sportista panākumiem līdzās ir stāvējis sporta skolotājs un treneris, kas ar savām zināšanām un atbalstu sportistu ir virzījis tālākiem sasniegumiem, mudinot arvien uz labākiem rezultātiem. Esam lepni, ka mūsu Olimpieši un treneri piedalās skolotāju un sporta treneru kapacitātes paaugstināšanas semināros un stāsta par savu pieredzi un dalās ar zināšanām, kas lieti noder bērnu un jauniešu motivēšanai pievērsties sportam un aktīvam dzīvesveidam.“

Semināru Talsos apmeklēja 74 sporta pedagogi un treneri, Saldū – 62, bet Preiļos – 98 dalībnieki. Sporta pedagogi un treneri joprojām var pieteikties semināriem: 18.decembrī Tukumā un 19.decembrī Rīgā. Pieteikšanās semināriem notiek interneta vietnē  - www.nikerigarun.lv. Dalība semināros ir bez maksas. Semināru dalībnieki saņems Valsts izglītības satura centra apstiprinātus sertifikātus, saskaņā ar Ministru kabineta noteikto Pedagogu profesionālās pilnveides kārtību (Nr.431, 07.06.2011.)

Semināra programma ietver tēmas: dažādu motivējošu elementu izmantošana bērnu un jauniešu pievēršanai sporta aktivitātēm un vērtēšanas kritēriju loma motivācijas uzturēšanā – attieksme, disciplīna un rezultāti; saistība starp uzturu un bērnu un jauniešu fizisko sagatavotību, pievēršot uzmanību arī liekā svara problēmai un kaitīgo vielu lietošanai. Semināra praktiskās daļas laikā  kopā ar treneri Ralfu Upmani tiks apgūti vingrinājumi, kas piemēroti gan individuāliem, gan komandas treniņiem, izmantojot dažādu aprīkojumu, vai iztiekot bez tā. Praktiskajā nodarbībā tiks izmantotas prasmes, vingrinājumi un principi, pēc kuriem trenējas pasaules klases sportisti. Iekļautie spēles elementi ļauj treniņu pielāgot komandas veidošanas un saliedēšanas procesam.

 

Papildus informācja:

Kaspars Jēkabsons - semināru koordinators 

E-pasts: [email protected] Tālr.: 67511345