Sporta nozares pārstāvji un akcijas “Es atbalstu sportu!” organizatori un dalībnieki ir izbrīnīti par izskanējušajām ziņām, ka esošā valdība neapmierinās sporta organizāciju lūgumu kompensēt tām ziedojumu kritumu. Tas ir klaji pretrunā ar to, ko premjers Māris Kučinskis teicis un solījis gan paša izveidotajā darba grupā sporta finansējumu jautājumu risināšanai, gan Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālājā asamblejā šā gada 28. septembrī. Tāpat sporta nozares pārstāvji sagaida arī Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska un finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas godprātīgu  un pārliecinošu rīcību esošās situācijas risināšanā un doto solījumu īstenošanā.

Sporta nozare ir nepatīkami pārsteigta, ka pilnībā noraidīts Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas deputātu vienbalsīgs lūgums par nepieciešamību risināt sporta nozares finansēšanas un valsts sporta pārvaldības jautājumus.

“Turklāt mēs – sporta jomas pārstāvji – būtu ļoti vīlušies, ja izrādītos, ka premjera Māra Kučinska dotie solījumi Latvijas sportistiem un sporta organizācijām gan par ziedojumu krituma radīto zaudējumu kompensēšanu, gan sporta nozares pārvaldības modeļa maiņu priekšvēlēšanu periodā būtu izrādījušies klaji meli un nepatiesība. Ticam, ka samilzušās problēmas sporta nozarē iespējams risināt operatīvi un konstruktīvi. Tāpēc aicinām premjeru demonstrēt valstsvīra cienīgu rīcību – neatkāpties no saviem vārdiem un apliecināt tos ar darbiem!,” cerot uz veiksmīgu situācijas risinājumu, norāda akcijas “Es atbalstu sportu!” organizatori un dalībnieki.  

Jau ziņots, ka LOK Ģenerālās asamblejas paplašinātās ārkārtas sesijā, kas norisinājās 28. septembrī, Ministru prezidents Māris Kučinskis savā uzrunā paziņoja, ka valstij ir jākompensē šogad radušās aktuālās sporta nozares vajadzības. “Kaut arī mūsu valdības mandāts ir vēl nenoteiktu laiku, bet, pirmkārt, darba grupa strādās līdz oktobra beigām un būs piedāvājumi gan attiecībā uz soļiem pārvaldībā, gan attiecībā uz piedāvājumiem visiem kopīgi lemt par finansējuma plūsmām. Tas, kas šogad būs nepieciešams, varu pilnīgi droši teikt, ka Šadurska kungs jau apkopo. Mūsu valdība šī gada iztrūkumu segs,” pauda M. Kučinskis.  

“Ir aktualizēta virkne jautājumu saistībā ar nodokļu sistēmas izmaiņām un ir nepieciešams turpināt darbu, domājot par sporta nozares attīstību. Nevieni uzlabojumi un sistēma nedarbosies, ja nebūs savstarpējās sapratnes un sadarbības starp iesaistītajām organizācijām un valdību. Augsti sporta panākumi ir Latvijas mārketings un vizītkarte. Ir notikusi manis veidotās darba grupas pirmā sēde. Konstatēts, ka valsts pusē ir nepieciešama labāka koordinācija, iespējams, varētu vērtēt atsevišķas struktūras izveidi premjerministra pakļautībā vai Izglītības un zinātnes ministrijā,” norādīja premjers M. Kučinskis.

[video url="https://www.youtube.com/watch?v=LvEpBZy1nHI" width="576" height="360"] [video url="https://www.youtube.com/watch?v=23Y7ngHWM6s" width="576" height="360"]

 

Sabiedriskās iniciatīvas “Es atbalstu sportu!” autori ir sešas sporta organizācijas – Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Futbola federācija, Latvijas Hokeja federācija, Latvijas Olimpiskā komiteja.  Vēstuli kā pirmie parakstījuši gan olimpisko, gan neolimpisko sporta veidu pārstāvji, tostarp [olympian id="500" name="Andris"] un [olympian id="501" name="Juris"] Šici, [olympian id="463" name="Aleksandrs Samoilovs"], [olympian id="584" name="Jānis Šmēdiņš"], [olympian id="127" name="Oļegs Sorokins"], [olympian id="574" name="Madara Palameika"], [olympian id="550" name="Laura Ikauniece-Admidiņa"], [olympian id="635" name="Rebeka Koha"], [olympian id="576" name="Artūrs Plēsnieks"], Matīss Karro, [olympian id="605" name="Elīza Cauce"], [olympian id="610" name="Ulla Zirne"], [olympian id="612" name="Roberto Puķītis)"], [olympian id="546" name="Haralds Silovs"], [olympian id="544" name="Anastasija Grigorjeva"], Pauls Ārents, [olympian id="624" name="Oskars Ķibermanis"] [olympian id="426" name="Jeļena Prokopčuka"], [olympian id="424" name="Sinta Sprudzāne"] nojušies vairāk nekā 10 000 atbalstītāju.

Papildu informācija:

Aleksa Fridrihsone

Sabiedriskās iniciatīvas “Es atbalstu sportu!” komunikācijas konsultante

M: +371 20604742

E: [email protected]