Semināros ar savām zināšanām un prasmēm dalās gan sporta un veselīga dzīvesveida eksperti, gan Olimpiskās kustības dalībnieki. Semināri jau notikuši Talsos, Saldū, Preiļos, Cēsīs un Madonā. Līdz šim tos apmeklējuši 432 interesenti. Šonedēļ sporta skolotājiem un treneriem vēl iespējams pieteikties un apmeklēt seminārus Tukumā, 18.decembrī un Rīgā – 19.decembrī, kur jau šobrīd pieteikušies 355 dalībnieki. Seminārus sporta speciālistiem bez maksas nodrošina Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Swedbank, sadarbībā ar sporta labdarības pasākumu Nike Riga Run.

Semināru nodarbības vada sporta un veselīga dzīvesveida eksperti: Jānis Razgalis (treneris un viens no šī brīža Latvijas labākajiem vidējo distanču skrējējiem), Dr. Andis Brēmanis (Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītājs) un Ralfs Upmanis (Nike meistartreneris Latvijā un fitnesa eksperts). Katrā no cikla semināriem piedalās arī kāds no Olimpiskās kustības dalībniekiem – treneri vai sportisti, kas piedalījušies Olimpiskajās spēlēs. Semināros Tukumā un Rīgā ar savām zināšanām dalīsies Guntars Gailītis, lodes grūšanas treneris. Cēsīs semināra dalībniekus uzrunāja [olympian id="430" name="Māris Urtāns"], lodes grūdējs un Pekinas un Londonas Olimpisko spēļu dalībnieks. Savukārt, semināros Talsos un Saldū par savu pieredzi sportā stāstīja [olympian id="158" name="Gundars Upenieks"], bijušais Latvijas biatlona izlases un četru Olimpisko spēļu dalībnieks, bet Preiļos - Edvīns Krūms, Latvijas vieglatlētikas izlases galvenais treneris.

Šis ir jau otrais semināru cikls, kad sporta pedagogiem un treneriem iespējams apgūt papildus zināšanas un prasmes bērnu un jauniešu piesaistei sportam. Šoreiz īpaša uzmanība pievērsta bērnu un jauniešu motivācijai, radošai pieejai sportā un veselīga uztura nozīmei bērnu un jauniešu ikdienā.

Māris Urtāns, Pekinas un Londonas Olimpisko spēļu dalībnieks, uzsver: „Dalos ar savu pieredzi ceļā uz sasniegumiem, jo, manuprāt, sporta pedagogi ir ļoti svarīgi impulsu došanā – lai bērns vai jaunietis pievērstos sportam un savu interesi arī noturētu. Sporta pedagogs faktiski ir atslēgas cilvēks sportista izaugsmei un sasniegumu kaldināšanā. Būtiska ir ilgtermiņa sadarbība – piemēram, ar savu treneri Guntaru Gailīti sadarbojos jau 18 gadus. Ilgstošs, kopīgs darbs palīdz sasniegt arvien labākus rezultātus.“

Semināru Talsos apmeklēja 74 sporta pedagogi un treneri, Saldū – 62, Preiļos – 98 dalībnieki, Madonā – 74, bet Cēsīs - 124. Sporta pedagogi un treneri joprojām var pieteikties semināriem: 18.decembrī Tukumā un 19.decembrī Rīgā. Pieteikšanās semināriem notiek interneta vietnē  - www.nikerigarun.lv. Dalība semināros ir bez maksas. Semināru dalībnieki saņems Valsts izglītības satura centra apstiprinātus sertifikātus, saskaņā ar Ministru kabineta noteikto Pedagogu profesionālās pilnveides kārtību (Nr.431, 07.06.2011.)

Semināra programma ietver tēmas: dažādu motivējošu elementu izmantošana bērnu un jauniešu pievēršanai sporta aktivitātēm un vērtēšanas kritēriju loma motivācijas uzturēšanā – attieksme, disciplīna un rezultāti; saistība starp uzturu un bērnu un jauniešu fizisko sagatavotību, pievēršot uzmanību arī liekā svara problēmai un kaitīgo vielu lietošanai. Semināra praktiskās daļas laikā  kopā ar treneri Ralfu Upmani tiks apgūti vingrinājumi, kas piemēroti gan individuāliem, gan komandas treniņiem, izmantojot dažādu aprīkojumu, vai iztiekot bez tā. Praktiskajā nodarbībā tiks izmantotas prasmes, vingrinājumi un principi, pēc kuriem trenējas pasaules klases sportisti. Iekļautie spēles elementi ļauj treniņu pielāgot komandas veidošanas un saliedēšanas procesam.

 

Papildus informācja:

Kaspars Jēkabsons - semināru koordinators 

E-pasts: [email protected] Tālr.: 67511345