Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula lēmumu par sevišķiem nopelniem Tēvijas labā valsts svētkos piešķir Latvijas valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.

Dainis Caune ir viens no 25 drosmīgajiem, kuri kopā ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) atjaunošanas idejas iniciatoru Vilni Baltiņu parakstīja 1988. gada 17. septembrī Latvijas laikrakstā “Sports” publicēto Aicinājumu par LOK atjaunošanu, kā arī līdzdarbojies LOK atjaunošanas konferences sagatavošanā un norisē kā Redakcijas komisijas vadītājs.

Dzimis 1951. gada 20. jūnijā Koknesē. Latviešu žurnālists, redaktors, fotogrāfs, sportists un sabiedriskais sporta darbinieks. Līdz 8. klasei mācījies Ļaudonas vidusskolā, pabeidzis tagadējo Rīgas Valsts 1. ģimnāziju (1969) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (1973).

Trenējies biatlonā, joprojām ziemās nodarbojas ar kalnu un distanču slēpošanu, vasarās – ar rollerslēpošanu un vindsērfingu. Astoņdesmito gadu sākumā iedibināja leģendāro Usmas regati, ko joprojām rīko un pamanījās sarīkot arī sarežģītajos apstākļos 2020. gada jūnijā.  

Strādājis par ugunsdzēsēju, 1971. gadā kā ārštata autors sācis rakstīt reportāžas laikrakstam “Sports”. Strādājis dažādos izdevumos par žurnālistu un redaktoru (Sports, Liesma, Viesies, Spogulis, Diena, NRA pielikums Mēs, “E&S” u.c.). Veidojis televīzijas raidījumu “Galva. Pils. Sēta”. 

Nozīmīgu karjeras daļu, tostarp pēdējos piecus gadus galvenā redaktora amatā, aizvadījis izdevumā “Liesma” (1977 - 1991), kura viena numura tirāža sasniedza pat 200 000 eksemplāru. 

Kopš 2005. gada galvenais redaktors izdevumam “Sports”, kas 2020. gada 4. oktobrī nosvinēja 65 gadu jubileju un ir vecākais drukātais nacionālais medijs Latvijā, kas turpina iznākt.

Kā žurnālists akreditēts divpadsmit Olimpiskajās spēlēs. Vairāk nekā desmit sportam un Olimpiskajām spēlēm veltītu grāmatu redaktors un līdzautors.

1988. gadā, būdams Burāšanas un Kalnu slēpošanas federāciju loceklis, parakstījis publisko aicinājumu atjaunot LOK. LOK Izpildkomitejas loceklis no 1988. – 1996. gadam. Šobrīd tikai viens no diviem LOK locekļiem, kurš aktīvi piedalījies LOK atjaunošanā un nemainīgi turpinājis darbu. Kā LOK individuālais loceklis pārvēlēts līdz 2024. gadam. 

Darba audzinātājs vairākiem jaunās paaudzes sporta žurnālistiem, vēršot pastiprinātu uzmanību uz literāras latviešu valodas mantojumu, patriotiskām un cilvēcīgām vērtībām. “Labam sportistam ir jābūt arī cienījamai personībai ārpus sporta laukuma, lai par viņu rakstītu,” tēmu izvēlē allaž nelokāms ir Caune.

Vēlam Dainim labu veselību un lai vējš pūš pilnu buru!