LONDONA, Aug 07, BNS - Tāllēcēja Ineta Radeviča otrdien Londonas olimpiskajās spēlēs kvalifikācijā izpildīja galveno uzdevumu iekļūt finālā, bet sasniegtais personiskais sezonas labākais rezultāts viņu iepriecinājis īpaši.

Radeviča žurnālistiem teica, ka kvalifikācijā startējusi mierīgi, lai nekāptu pāri atspēriena dēlītim, un bija apmierināta ar rezultātu stabilitāti. Radeviča uzsvēra, ka jebkurš no viņas trim lēcieniem būtu nodrošinājis vietu finālā, tātad piesardzīgā taktika atmaksājusies. Visus lēcienus Radeviča izpildījusi ar maksimālu atdevi, un treniņos paveiktais darbs atmaksājies ar rezultātu, kas droši garantēja vietu 12 finālistu vidū.

"Tik daudz darba bija padarīts, ka vienkārši nevarēju netikt finālā. Tas vienkārši nebūtu godīgi, tāpēc sajūta bija diezgan mierīga," pēc kvalifikācijas noslēguma sacīja smaidīgā Radeviča. "Pēc pēdējā lēciena, kurā sasniedzu sezonas labāko [rezultātu], palika siltāk ap sirdi," viņa piebilda.

Olimpiskajā stadionā viss Radeviču apmierina, vienīgi mainīgais vējš padarījis sacensības sarežģītākas. "Domāju, ka esmu pelnījusi nedaudz veiksmes," pasmējās tāllēcēja, kam savu labāko rezultātu - 6,68 metrus - izdevās sasniegt nelielā pretvējā. Kvalifikācijā ieņemtā Radevičai nav būtiska, un viņa koncentrēsies finālam. Lai trešdien finālā tiktu uz goda pjedestāla, vajadzētu lēkt apmēram septiņus metrus, uzskata Radeviča. Viņa cer, ka finālsacensībās spēs labot personisko rekordu, kas ir 6,92 metri. Lai sasniegtu septiņu metru atzīmi, jāsakrīt vairākiem apstākļiem, pastāstīja Radeviča, taču treniņos sasniegtais viņu noskaņojis cerīgi.

Relatīvi pieticīgos tāllēcēju rezultātus kvalifikācijā, kur finālā varēja iekļūt ar rezultātu 6,40 metri, Radeviča izskaidroja ar visām lēkšanas disciplīnām nepateicīgajiem laikapstākļiem. Viņa cer, ka finālā būs siltāks un pūtīs pavējš, bet lietu pasaules čempionāta bronzas medaļniece noteikti negribētu.

Londonā Radevičai viss ir kārtībā gan stadionā, gan ārpus tā, bet par olimpiādi kā vērienīgu pasākumu, kas neaprobežojas tikai ar sacensībām, viņa domās pēc fināla. Pašlaik Radeviča tikai ēd, guļ un trenējas. Olimpiskajā ciematā viņai ir izbrīvēta atsevišķa istaba, kur tāllēcēja var dzīvot bez bažām traucēt citus.

Savukārt otra Latvijas tāllēcēja Lauma Grīva savu olimpisko startu atzina par ļoti neizdevušos, jo ar rezultātu 6,10 metri viņa palika 28.vietā un apsteidza tikai konkurentes, kas palika bez ieskaites. Grīva žurnālistiem teica, ka vēl nespēj aptvert, cik ātri un neveiksmīgi viņai beigušās olimpiskās spēles. Viņa nepratusi pielāgoties mainīgajam vējam un veikt labu ieskrējienu.

"Varbūt es nebiju izpelnījusies veiksmi šoreiz," sacīja Grīva, kuras personiskais rekords ir 6,86 metri. "No rīta jutos kā vislaimīgākais cilvēks pasaulē - man ir iespēja cīnīties ar pasaulē labākajām. Nu, viss ir beidzies," rezumēja Grīva. "Nekur citur nevar dabūt tādas sajūtas, dēļ tā ir vērts sportot," viņa uzsvēra olimpisko spēļu īpašo gaisotni.

Jau ziņots, ka kvalifikācijā Radeviča ieņēma 5.vietu, bet labākā ar rezultātu 6,83 metri bija Lielbritānijas tāllēcēja Šara Proktore.

BNS, (371) 67088625, [email protected]