Latvijas tenisists Artūrs Žagars un badmintona spēlētāja Elza Zitāne pirmdien izcīnīja uzvaras Eiropas Jaunatnes vasaras olimpisko spēļu pirmajās cīņās.

Žagars, kurš turnīrā izsēts ar piekto numuru, pirmās kārtas duelī ar rezultātu 6-1, 6-1 pārspēja gruzīnu Nikolozu Gurgenidzi un nodrošināja vietu astotdaļfinālā.

Jauktajā dubultspēlē ar ceturto numuru izsētie Žagars un Beatrise Zeltiņa pirmajā kārtā ar 6-0, 6-0 sagrāva Albānijas duetu.

Astotdaļfinālā latvieši tiksies ar Grieķijas vai Dānijas jaunajiem tenisistiem.

Savukārt badmintona spēlētāja Zitāne apakšgrupu turnīra pirmajā spēlē ar 2-0 (21:16, 21:10) uzveica Mašu Aleksiču no Serbijas.

Toms Sala pirmajā mačā ar 1-2 (4:21, 21:19, 15:21) piekāpās slovākam Matūšam Polāčekam, bet otrajā ar 0-2 (8:21, 14:21) atzina Nīderlandes spēlētājam Noam Vorningam, kurš izsēts ar septīto numuru.

Tikmēr peldētājs Maksims Rekstens 200 metru brasa priekšsacīkstēs finišēja divās minūtēs un 31,43 sekundēs, kas deva 24.rezultātu 26 sportistu konkurencē. Ievērojot valstu kvotu, viņš ir kā pēdējais rezervists uz dalību pusfinālā, kurā startēs 16 peldētāji.

Olimpiāde no 24. līdz 30.jūlijam norisināsies Slovākijas pilsētā Banska Bistricā un no Latvijas tajā piedalīsies 34 jaunie atlēti, pārstāvot septiņus sporta veidus - badmintonu, džudo, peldēšanu, riteņbraukšanu, tenisu, vieglatlētiku un vingrošanu. 

Šajās sacensībās pirmo olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi olimpieši un sportisti.

rezultāti

komanda