Lēmums par Tokijas Olimpisko spēļu atcelšanu varētu ietekmēt arī turpmākās Olimpiskās spēles.

Koike atzīst, ka lielākā daļa Japānas sabiedrības neatbalsta spēļu rīkošanu, taču viņa ir pārliecināta, ka izdosies kliedēt japāņu bažas.

"Japānas sabiedrība un Tokijas iedzīvotāji situāciju vērtē pēc šodienas apstākļiem, bet mēs gatavojamies nākotnei," saka Koike.

Olimpiskās spēles pirmo reizi ir pārceltas miera laikos. Koike uzsver, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) un Japānas amatpersonas izslēgušas spēļu pārcelšanu, bet spēļu atcelšanu nevar pieļaut pie jebkādiem apstākļiem.

"Pasaule Tokijas Olimpiskās spēles redz kā simbolu tam, ka cilvēce uzvarēs koronavīrusu. Ja Tokijas nedarīs visu iespējamo cīņā ar koronavīrusu, tad kas būs ar Parīzi pēc četriem gadiem? Domāju, ka mums veiksmīgi jāsarīko spēles, lai tās atstātu pozitīvu iespaidu uz nākamo Olimpiādi," stāsta Koike.

Otrdien nacionālās raidsabiedrības NHL publicētā informācija liecina, ka tikai 27% respondentu atbalsta spēļu rīkošanu nākamajā gadā, 32% ir par atcelšanu, bet 31% - par pārcelšanu.

SOK un Japāna martā vienojās atlikt Olimpiskās spēles par gadu straujās koronavīrusa izplatīšanās dēļ. Olimpiskās spēles tagad ir paredzēts aizvadīt no 23.jūlija līdz 8.augustam.