LONDONA, Aug 09, BNS - Šķēpmetēju trenere Valentīna Eiduka trešdien nespēja rast izskaidrojumu savu audzēkņu neveiksmīgajam startam Londonas olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensībās, jo treniņos nekas neliecina par iespējamām likstām.

Eiduka žurnālistiem pauda pārliecību, ka pēc pāris dienām citās sacensībās Vadims Vasiļevskis un Ainārs Kovals spētu sasniegt 84 vai 85 metru rezultātu. Trenere gan pieļāva, ka lielās sacensībās viņi sevi ir izsmēluši.

"Iesildoties viss bija normāli.. iziet laukumā, un pilnīgi šķērsām viss, pilnīgi ačgārni," sacīja Eiduka. "Man nav vārdu, kāpēc viņi nevarēja nostartēt.. nesaprotu.. laikam jāiet uz baznīcu likt svece," viņa atzina.

Eiduka rūgti pasmējās, ka viņa kā pensionāre var aiziet jebkurā brīdī. Darba piedāvājums viņai izteikts Turcijā, tomēr speciāliste pat nepieminēja, ka to varētu pieņemt. "Vai man jābeidz, vai viņiem jābeidz," ar skumju ironiju teica Eiduka, piebilstot, ka šobrīd neredz situācijas atrisinājumu. "Es savu darbu esmu izdarījusi no sirds," viņa piebilda.

Trenere pieļauj, ka vismaz vienu gadu vēl strādās, bet Vasiļevskim un Kovalam jādomā par savu nākotni. "Ja gribēs, lai nāk trenēties," sacīja Eiduka, norādot, ka treniņos tomēr grožus pievilks stingrāk. Eiduka atzina, ka Vasiļevskim bija ļauta brīvāka vaļa kājas savainojuma dēļ, jo viņa nevēlējās būt vainīga, ja sportists slodzes izraisīta savainojuma dēļ nevarēs sasniegt labu rezultātu.

Vasiļevska teikto par lēmumu pēc neveiksmes Londonā beigt sportista karjeru Eiduka uztvēra ar izpratni, jo sportistam bez attiecīgiem rezultātiem nav iespējams saglabāt vietu Latvijas Olimpiskajā vienībā un līdz ar to saņemt nepieciešamo finansējumu. Pierunāt Vasiļevski palikt Eiduka nevēlas, jo 30 gadu vecam sportistam sevi izmainīt nav viegli, turklāt viņam jārūpējas par savu iztiku.

Kovals, pēc treneres domām, ir kļuvis stabilāks pēc ģimenes lietu sakārtošanas, bet Londonā starts neizdevās, lai gan sportists ļoti centās. Savukārt par trešo savu audzēkni Zigismundu Sirmo trenere teica, ka viņš aiz viņas muguras uzklausa citu padomus, tādēļ nesasniegs labākus rezultātus, līdz neatteiksies no svešas ietekmes.

Jau ziņots, ka nevienam no trim Latvijas šķēpmetējiem olimpiskajās spēlēs vīriešu konkurencē neizdevās tikt tālāk par kvalifikāciju. Kovals ieņēma 17.vietu ar 79,19 metrus tālu metienu, Vasiļevskim vienīgais ieskaitītais metiens bija 72,81 metru tāls un deva 38. vietu, bet Sirmajam netika ieskaitīts neviens no trim metieniem. Finālā tika 12 labākie.

BNS, (371) 67088625, [email protected]