Svinīgajā “Trīs Zvaigžņu balva 2022” pasniegšanas ceremonijā 2023.gada 14.janvārī plkst.20:40 televīzijas kanālā TV3 tiks pasniegtas balvas 14 nominācijās, no kurām divas  ir jaunas nominācijas  - “Gada ģimene sportā” un “Gada jaunatnes treneris/-e”, savukārt nominācija “Gada sporta žurnālists/ fotogrāfs”  ir atgriezusies nomināciju sarakstā, to nosaka Artūra Vaidera fonds,  un tā tiks pasniegta jau piekto reizi. Tāpat nominācijas  “Gada sporta  skolotājs/-a” uzvarētāju nosaka LR Izglītības un zinātnes ministrija.

Ceremonijas tiešraidi varēs vērot arī portālā tv3.lv.

 “Trīs zvaigžņu balva” ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums sportā, kurā uzvarētājus balsojumā nenoteica žūrija, bet sporta līdzjutēji, sporta žurnālisti un paši sportisti, tā padarot uzvarētāju izvēli demokrātiskāku. Ikvienam  bija iespēja izdarīt savu izvēli un divu nedēļu balsojuma laikā katru dienu balsot par saviem favorītiem. Nomināciju uzvarētājus noteica tautas balsojums (50%), akreditēto sporta žurnālistu (25%) un sportistu (25%) balsojums katrā nominācijā.

Balva tiks pasniegta jau  trešo reizi, taču pirmo reizi tas notiks skatītāju klātbūtnē.

Ceremonijas producente Ilze Jansone: “Mēs priecājamies, ka šogad varam aizvadīt "Trīs Zvaigžņu balvas" ceremoniju bez pandēmijas ierobežojumiem un svinēt sporta panākumus jau plašāk. Tāpat kā iepriekšējos gados šogad noskaidrosim labākos sportistus, ko noteicis līdzjutēju, žurnālistu un citu sportistu balsojums, kā arī sporta labos “pelēkos kardinālus” - tos cilvēkus, kuri stāv aiz lielajiem sportistiem un lielajiem panākumiem, kuri liek pašus pamatus tautas sportam un arī augstu sasniegumu sportam.

Svinīgo pasākumu vadīs TV personības  - Ketija Šēnberga un populārais šovmenis Renārs  Zeltiņš. Ceremonijā ar iedvesmojošiem stāstiem dziesmās par dzīvi un sportu dalīsies Aminata, BŪŪ, Žoržs Siksna, Ozols, Rolands če un Ansis. Ceremonijas skatuves dizainu veidojis Trīs Zvaigžņu balvas  autors Artūrs Analts, tas paspilgtinās  simbolisko un jau ierasto sportistu došanos pēc balvas. Kopumā ceremoniju plānojam gaišu un iedvesmojošu, ar maziem pārsteigumiem laureātiem un skatītājiem.”

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremoniju “Trīs Zvaigžņu balva 2022” organizē Latvijas Olimpiskā komiteja ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. “Trīs Zvaigžņu balva 2022” partneri ir AS “Latvijas  Valsts meži”, pārtikas un nepārtikas preču mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia”, sporta ekipējuma un apģērba kompānija OTCF (zīmols 4F) degvielas tirdzniecības pakalpojumu sniedzējs “Circle K Latvia”, nacionālā aviokompānija “airBaltic”, kā arī LOK informatīvie partneri – SIA “Visual Media”, SIA “Izdevniecība “Rīgas Viļņi”, AS “Radio SWH” un “TV3 Group”.