RĪGA, Jūl 26, BNS – Uz Londonas olimpiskajām spēlēm ceturtdien no Rīgas dosies 10 Latvijas sportisti – šķēpmetēji, cīkstoņi, skrējēji un džudisti, kā arī vairāki treneri un citi Latvijas delegācijā iekļauti dalībnieki.

Uz Londonu plkst.14.15 ar "Lufthansa" reisu ceļu sāks 20 Latvijas olimpiskās delegācijas pārstāvju, aģentūru BNS informēja Latvijas Olimpiskajā komitejā. Uz Londonu dosies šķēpmetēji Vadims Vasiļevskis, Ainārs Kovals, Zigismunds Sirmais, Līna Mūze, Sinta Ozoliņa-Kovala un viņu trenere Valentīna Eiduka, brīvā stila cīkstoņi Anastasija Grigorjeva un Armands Zvirbulis ar treneriem Visvaldi Freidenfeldu un Sergeju Kursīti. Lidmašīnā vēl kāps skrējēji Poļina Jeļizarova un Dmitrijs Jurkevičs, kā arī džudists Konstantīns Ovčiņņikovs un viņa sparinga partneris Vsevolods Zeļonijs, kurš 2000.gadā Sidnejā izcīnīja olimpisko bronzu.

Ceļā dosies arī Zvirbuļa sparinga partneris Andrejs Šmigarevs un Grigorjevas sparinga partneris Aleksandrs Truškins, vieglatlētu treneri Viktors Lācis un Romualds Jurkevičs, kā arī sporta ārste Digna Jukmane.

Savukārt riteņbraucējs Aleksejs Saramotins ceturtdien Londonā ieradīsies no Nicas. Viņu pirmo no Latvijas sportistiem gaidīs starts Londonas olimpiskajās spēlēs, sestdien no rīta piedaloties grupas braucienā.

Jau ziņots, ka Latvijas delegācijā ir iekļauti 46 sportisti, no kuriem startam gatavojas 45 atlēti, jo savainojuma dēļ sacensības Londonā ies secen sprinterim Ronaldam Arājam. Londonas olimpiskās spēles notiks no 27.jūlija līdz 12.augustam.

BNS, (371) 67088625, [email protected]