“Peldbaseins Valmierai ir ļoti nepieciešams. Šogad mēs atzīmējam 40.jubileju, kopš Valmierā ir obligātā peldētapmācība, ar ko mēs ļoti lepojamies. Jaunais peldbaseins dos mums iespēju gan realizēt augstas klases sportistu sagatavošanas programmu, gan nodrošināt peldēšanas nodarbības bērniem un jauniešiem, kā arī popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu iedzīvotāju vidū,” jaunā baseina būvniecības nozīmīgumu pamato Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis bija gandarīts būt klāt simboliskajā brīdī savā pirmajā darba dienā ministra amatā: “Šodien mēs izdarām ko svarīgu mūsu valsts un tautas nākotnei. Šīs sporta būves nākotnei ir jābūt ļoti ilgai un ražīgai. Tās ir investīcijas jaunās paaudzes veselīgā dzīvesveidā, lai mums būtu veseli, radoši, stipri un enerģiski cilvēki. Peldēšanas tradīcijas, sporta tradīcijas un mīlestība pret sportu valmieriešiem paliks vienmēr”. K. Šadurskis novēlēja, lai bagātajam medaļu klāstam, ar ko valmierieši var pamatoti lepoties, nāktu klāt jaunas, jaunajā peldbaseinā kaldinātas medaļas.

“Sports, Valmiera un Vidzemes Olimpiskais centrs attīstās un droši skatās nākotnē. Valmieriešu vārds ir pazīstams Latvijā un visā pasaulē. Zinot valmieriešu apņēmību un pašvaldības vadības un domes deputātu mērķtiecību iespēju radīšanā sportam, esmu pārliecināts, ka šī nebūs pēdējā pamatu kapsula kādā no sporta būvēm Valmierā,” klātesošos sveica Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Kapsulā tika ielikts: laikraksts “Liesma”; Valmieras pilsētas pašvaldības informatīvais izdevums “Valmiera domā un rada”, kur Valmiera ar dažādiem vērienīgiem sporta pasākumiem tiek pasludināta par 2016.gada sporta galvaspilsētu Latvijā; divu eiro monēta ar ligzdu vijoša stārķa tēlu, kas Latvijā ir ilga mūža un uzticības simbols, mājas svētības putns; simboliska zelta medaļa ar peldētāja attēlu un Latvijas karoga lentu - personīgajiem un augstas klases sportistu sasniegumiem pilsētas, valsts un starptautiskajā mērogā; kā arī vēstījums nākamajām paaudzēm, kurā aprakstītas peldēšanas tradīcijas Valmierā.

Jaunais peldbaseins tiek būvēts atbilstoši Starptautiskās Peldēšanas federācijas prasībām, lai tajā varētu rīkot starptautiskas sporta sacensības un atzīt tajā sasniegtos rezultātus.

Līgumi par baseina būvniecību, būvuzraudzību un autoruzraudzību tika parakstīti 2015.gada 2.novembrī.  Plānots, ka jau 2017.gada rudenī bērni peldētapmācību un sportisti treniņus varēs uzsākt jaunajā peldbaseinā.

Par tālākajiem baseina būvniecības darbiem stāsta SIA “Arčers” valdes priekšsēdētājs Jānis Markulis: “Šobrīd apbūves teritorijā noslēgumam tuvojas grunts nomaiņa un pamata pēdu betonēšanas darbi. 2016.gada pavasaris un vasara paies ēkas vertikālo karkasa  konstrukciju  izveidei, kā arī jumta un fasādes nosegšanas darbiem, lai rudenī varētu sākt iekšdarbus – starpsienu izbūvi, grīdu betonēšanu  un  komunikāciju ierīkošanu, kas turpināsies  visu ziemu. Nākamajā  gadā  būs kārta apdares darbiem. Lai iekļautos būvniecībai atvēlētajā termiņā, līdztekus tiem sāksim arī ēkas aprīkojuma montāžu”.

Projekta pasūtītājs ir Valmieras pilsētas pašvaldība, projektu realizē SIA “Arčers”, būvuzraudzību veic SIA “Būvuzraugi LV”, bet autoruzraudzību – pilnsabiedrības “ISB/NAMS” biedrs SIA “Nams”.

Baseina projektu 50 % apmērā finansē no valsts budžeta līdzekļiem, 50 % apmērā no Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Valmieras peldbaseina būvniecība ļaus stiprināt Valmieras kā Vidzemes sporta centra nozīmi, nodrošinot nepieciešamo infrastruktūru dažāda līmeņa sporta sacensību un treniņu norisei.

 

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Melece

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Mob. tālr.: 26553317