XVI Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiāde Banska Bistrica 2022 (Slovākija) norisināsies no 24. līdz 30.jūlijam,  un no Latvijas tajā piedalīsies 34 jauno atlēti, pārstāvot septiņus sporta veidus: badmintonu, džudo, peldēšanu, riteņbraukšanu, tenisu, vieglatlētiku un vingrošanu.

LOK  prezidents Žoržs Tikmers: “Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē Latviju pārstāvēs 20 jaunieši un 14 jaunietes, kuri pirmo reizi savā sportiskajā karjerā būs Olimpiskās komandas dalībnieki, un kuriem ir dota iespēja izbaudīt Olimpiskā gara būtību gan sacensībās, gan pasākuma atmosfērā. Mums ir liels gandarījums, ka pēctecību  Olimpiskajā ģimenē  nodrošina mērķtiecīgi un motivēti jauni cilvēki.“

Olimpiādes  atklāšanas ceremonijā Latvijas karogu stadionā uzticēts ienest vieglatlētei – skrējējai 1500m distancē Austrai Ošiņai  un džudistam Maksimam Bižānam. Austra šogad ir izcīnījusi 8.vietu savā disciplīnā Eiropas čempionātā U-18, bijusi Baltijas komandu čempionātu uzvarētāja U-16 un U-18 grupā, kā arī uzvarējusi Rimi maratonā jūdzes un 6km skrējienā. Savukārt Maksims šogad ir izcīnījis 3.vietu Eiropas čempionātā kadetiem svara kategorijā līdz 90kg  un 1.vietu Eiropas kausā Zagrebā.

Austra Ošiņa: "Būt par karognesēju ir īpašs gods! Kā pirms pašām sacensībām, tā arī droši vien pirms karoga nešanas tajās, jutīšu patīkamu uztraukumu!’"

Maksims Bižāns: "Karogs ir liels mūsu valsts simbols, un liels prieks, ka mums ir tas gods – nest šo karogu Olimpiskajā festivālā! Priecājos, ka tieši ar karoga nešanu iesāksies sacensības! Domāju, ka visi jūtamies ļoti priecīgi, stipri un gatavi sacensībām!’"

Informācija par Latvijas komandu EYOF Banska Bistrica šeit

Latvijas delegācija uz Bansku Bistricu dosies sestdien, 2022.gada 23.jūlijā pulksten 6:10 ar reisu LH 893.

Banska Bistrica ir 6.lielākā Slovākijas pilsēta, kura 2017.gadā ieguvusi Eiropas sporta pilsētas titulu. Pilsēta atrodas Slovākijas vidienē un ir Slovākijas centrālais ekonomikas, administratīvais un kultūras centrs. Eiropas Jaunatnes Olimpiāde būs viens no lielākajiem organizētajiem sporta pasākumiem mūsdienu Slovākijā.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta Institucionālie partneri: LR Izglītības un zinātnes ministrija, AS “Latvijas Valsts meži” un SOK Olimpiskā solidaritāte; Zelta partneri: mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un kompānija  “OTCF” (zīmols 4F ); Informatīvie partneri: AS “Radio SWH” un SIA “Izdevniecība Rīgas Viļņi”, Visual Media un mediju grupa TV3.