LONDONA, Aug 02, BNS – Latvijas džudistu veikums Londonas olimpiskajās spēlēs ir tik pieticīgs, ka vērtējams negatīvi, taču uzkrātā pieredze neizbēgami dos augļus nākotnē, uzskata Latvijas Džudo federācijas ģenerālsekretārs Vsevolods Zeļonijs.

"Pēc rezultāta vērtējums [par startu olimpiskajās spēlēs] ir negatīvs – divi dalībnieki, viena uzvara, divi zaudējumi. Tas ir objektīvi, ko tur runāt, ka mēs esam spēcīgi," atbildot uz aģentūras BNS jautājumu, žurnālistiem ceturtdien teica Zeļonijs. "Ar nesliktu komandu atbraucām, ieguvām lielu pieredzi. Atbraucām uzvarēt, diemžēl pagaidām neesam uzvarētāji. Mūs jāuztver tādus, kādi esam," sacīja Sidnejas olimpiskās bronzas īpašnieks.

Zeļonijs ir pārliecināts, ka sportistu uzkrātajai pieredzei būs lavīnas efekts, palīdzot tiem, kas nākotnē gūs uzvaras. Latvija startam Londonas olimpiskajās spēlēs džudo ieguva trīs ceļazīmes, ko Zeļonijs nosauca par nozīmīgu veikumu. Viņš uzsvēra, ka Latvijā kā valstī ar nelieliem resursiem džudo nodarbojas ar katru gribētāju un selekcijas iespēju praktiski nav. "Mēs cīnāmies pret gigantiem," atzina Zeļonijs, paužot pārliecību, ka pēc pieejamo resursu izmantošanas efektivitātes Latvija džudo ir priekšā visai pasaulei.

"Olimpiskās spēles – tā ir visa mūsu iespēju koncentrēšana. Skaidrs, ka te [Londonā] diemžēl nesasniedzām tādu rezultātu, kādu gribējām. Tas ir jāpārdzīvo un jāiet tālāk," enerģiski teica Zeļonijs un piebilda, ka ir gatavs uzklausīt arī kritiku. "Būs Eiropas un pasaules čempionāti, citas svarīgas sacensības. Domāju, ka nākamajās olimpiskajās spēlēs [2016.gadā Riodežaneiro] mums būs četras olimpiskās licences," cerīgi nākotnē raudzījās federācijas ģenerālsekretārs, norādot, ka sportā jābūt iekšējai motivācijai un sevī jāattīsta uzvarētāja psiholoģija.

Viņš cer, ka Londonā startējušie puiši sportu nepametīs, jo viņu olimpiskā pieredze būs ļoti svarīga jaunajiem džudistiem. Zeļonijs sagaida, ka Riodežaneiro varētu startēt gan Konstantīns Ovčiņņikovs un Jevgēņijs Borodavko, gan Deniss Kozlovs, Andrejs Magers un Aigars Mīlenbergs. Zeļonijs cer, ka pilnībā pēc autoavārijas atgūsies un džudo atgriezīsies Vladimirs Osnačs, kurš Londonā ieradies skatītāja lomā, jo veselības stāvokļa dēļ nevarēja izmantot tiesības startēt sacensībās.

Zeļonijs uzsvēra olimpiskās kvalifikācijas specifiku džudo, kas prasa ilgstošu koncentrēšanos divu gadu garumā. "Divi gadi cīņas, spriedzes, matemātikas un treniņu – tas ir grūti. Mēs šajā spēlē piedalāmies un cenšamies būt uzvarētāji," viņš teica.

Jau ziņots, ka Ovčiņņikovs zaudēja pirmajam pretiniekam, bet Borodavko pēc pirmā sāncenša pieveikšanas cieta neveiksmi otrajā cīņā, ceturtdien noslēdzot Latvijas džudistu startus Londonas olimpiskajās spēlēs.

BNS, (371) 67088625, [email protected]