Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika apstiprināts Latvijas Olimpiskās delegācijas Pekina2022 sastāvs startam XXIV ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas no šī gada 4.  līdz 20. februārim norisināsies Ķīnas galvaspilsētā Pekinā. Pašlaik Latvijas delegācijā Pekina2022 apstiprināti 57 sportisti  11 sporta veidos. 

Latvijas komandas sastāvā Pekinas Olimpiskajās spēlēs piedalīsies 32 individuālo sporta veidu sportisti  un 25 hokeja komandas pārstāvji, kas kopumā ir 57 sportisti. Pekinā mūsu sportisti startēs 11 sporta veidos, pārstāvot sešas ziemas sporta veidu federācijas (biatlons, bobslejs, kamaniņu sports, skeletons, šorttreks, daiļslidošana, ātrslidošana, ziemeļu divcīņa, kalnu slēpošana, distanču slēpošana, hokejs). Komandas sporta veidu pārstāvniecībā pievienojusies ziemeļu divcīņa.

LOK prezidents Žoržs Tikmers uzsver:“Latvijas sportisti ar sasniegtajiem rezultātiem Olimpiskajā sezonā dod iespēju būt pārliecinātam, ka uz Pekinu dodas spēcīga komanda ar savu sporta veidu līderiem un hokeja valstsvienība, kurai starti Olimpiskajās spēlēs būs sesto reizi.”

Latvijas Olimpiskās delegācijas vadītājs Kārlis Lejnieks, raksturojot komandu, atzīmē:“Uz Pekinu dosies gados jauna Latvijas Olimpiskā komanda - vidējais sportistu vecums ir samazinājies līdz 25,5 gadiem, kas ir mazāks kā vairākās  iepriekšējās Olimpiskajās spēlēs.. Turklāt 25 atlētiem starti Olimpiskajās spēlēs  būs Olimpiskā debija. Tajā paša laikā komandas sastāvs apliecina paaudžu maiņu ziemas sporta veidos - uz Pekinu ar piecu Olimpisko spēļu pieredzi dodas brāļi -  Tomass un Martins Dukuri, Andris un Juris Šici. Savukārt Elīzai Tīrumai un Oskaram Ķibermanim šīs būs trešās Olimpiskās spēles. Pieredze un jaunība ir tas salikums, kas šajās spēlēs noteikti veidos komandas garu un spēku, turklāt to stimulēs  ģimeņu  un dzimtu spēks – Dukuri, Šici, Aparjodi, Eiduki, Bondari, Krūzbergi, Bukarti.”

Līdz ar 57 sportistiem apstiprinātajā delegācijas sarakstā ir iekļauti arī 43 treneri, 4 sporta ārsti un 4 fizioterapeiti, savukārt komandas vadība un atbalsta personāls dodas uz Tokiju 9 cilvēku sastāvā (sportisti tiek izvietoti 3 Olimpiskajos ciematiņos). Hokeja valstsvienības sastāvs tiks precizēts 24.janvārī. Tāpat līdz 24.janvārim Latvijas slēpošanas federācija nosauks to sportistu, kam ir piešķirta  pieejamā kvota distanču slēpošanā vīriešiem. Savukārt Baiba Bendika startēs divos sporta veidos – biatlonā un distanču slēpošanā.

Saistībā ar Olimpisko spēļu organizētāju noteiktajiem ierobežojumiem Latvijas Olimpiskajai delegācijai Pekina2022 jāievēro noteikts Covid-19 protokols. Tas paredz, ka katram Latvijas Olimpiskās komandas dalībniekam 96h un 72h pirms izlidošanas jāveic Covid-19 tests, kuru atkārto Pekinas lidostā pēc ielidošanas. Tāpat dalībniekiem, atrodoties Pekinā, katru dienu jāveic eksprestesti un īpašā aplikācijā katru dienu jāuzrāda atzīmes par savu pašsajūtu. Par protokola ievērošanu atbildīgais Latvijas komandā ir Covid-19 oficieris, LOV ārsts Jānis Kaupe.

Šobrīd Latvijas Olimpiskā delegācija ir pilnībā vakcinēta.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta institucionālie partneri – LR Izglītības un zinātnes ministrija un AS “Latvijas valsts meži”; LOK Zelta partneri – SIA “Rimi Latvija”, AS “LNK Industries” un kompānija  “OTCF” ( zīmols 4F ); Komanda Latvija partneri – SIA “Circle K Latvia”, AS "Swedbank", SIA “DHL Latvia”, uzņēmumu grupa  “A.C.B”, kā arī LOK informatīvie partneri – SIA “Visual Media”, SIA “Izdevniecība “Rīgas Viļņi””, AS “Radio SWH” un “TV3 Group”.