RĪGA, Aug 09, BNS - Neviens no trim Latvijas šķēpa metējiem trešdien Londonā nekvalificējās olimpisko spēļu finālsacensībām.

Iepriekšējo divu olimpisko spēļu vicečempioni Vadims Vasiļevskis un Ainārs Kovals startēja A kvalifikācijas grupā, savukārt pasaules junioru rekordists Zigismunds Sirmais - B grupā.

Jau pēc A grupas sacensību noslēguma bija skaidrs, ka Vasiļevskis noteikti nekvalificēsies finālam, bet Kovala izredzes bija tikai teorētiskas.

Abu kvalifikācijas grupu summā Kovals uzrādīja 17. rezultātu - 79,19 metrus. Vasiļevskim tika ieskaitīts tikai otrais no trim metieniem, kas bija 72,81 metrus tālu un deva 38. vietu.

Sirmajam netika ieskaitīts neviens no trim metieniem, tāpat kā vācietim Matiasam De Zordo. Ieskaiti saņēma 42 šķēpmetēji.

Arī nesen notikušajā Eiropas čempionātā Helsinkos nevienam no šiem trim šķēpmetējiem neizdevās kvalificēties finālsacensībām.

Kvalifikācijas norma bija 82 metri un to izpildīja septiņi vīri, kuri kvalificējās finālsacensībām pēc rezultāta. Tajās viņiem pievienojās piecu nākamo labāko rezultātu īpašnieki. Vistālāk šķēpu aizmeta čehs Vitezslavs Veselijs, lavbojot personīgo rekordu - 88,34 metrus. Norvēģis Andreass Torkildsens bija otrais ar 84,47 metriem.

Ceturtdien notiks finālsacensības šķēpa mešanā sievietēm, kurās Latviju pārstāvēs Madara Palameika.

BNS, (371) 67088625, [email protected]