LONDONA, Aug 06, BNS – Londonas olimpisko spēļu atlētu ciematā sportisti ir izvietoti visai kompaktā vidē, kas dažbrīd nodrošina zināmas priekšrocības, bet citkārt arī rada neērtības, no kurām izvairīties nav iespējams.

Viesojoties olimpiskajā ciematā, aģentūra BNS pirmdien pārliecinājās, ka sportistu sadzīve dzīvojamajās telpās ir visai saspiesta, lai gan kopumā olimpiskais ciemats ir izveidots gana plašs un apzaļumots. Latvijas sportisti daudzstāvu mājā ir izvietoti divos stāvos virs Zviedrijas delegācijas. Dzīvojamās telpas ir pieticīga izmēra, bet vēl šaurāki ir koridori un trepju telpa, kur izmainīties pretējos virzienos ejošiem nav iespējams. Tā kā telpās nav gaisa kondicionētāju, sportisti vai nu uzturas saules piekarsētās telpās, vai, atverot logus, tiek pakļauti spēcīgiem un aukstiem vējiem.

Pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs aģentūrai BNS pastāstīja, ka šaurākā dzīves telpā ir problemātiski atrast klusāku vietu, kas īpaši svarīgi ir pirms spēlēm. Tā kā visi sportisti olimpiskajā ciematā ir cieši blakus, vieniem sacensības jau beigušās, un viņi dzīvo skaļāk un brīvāk, bet citiem nepieciešamo mieru un klusumu ir grūti atrast. Iepriekšējās olimpiskajās spēlēs Pekinā sportistiem bija atvēlēti lielāki plašumi, teica Samoilovs. Taču arī viņš atzina, ka Londonā ir priekšrocība no olimpiskā ciemata ātri nokļūt ne tikai sacensību vietās, bet ar ātrgaitas vilcienu arī pilsētas centrā un atpakaļ, tādējādi ietaupot laiku.

Plašāku telpu savu pienākumu veikšanai būtu vēlējušies Latvijas delegācijas mediķi, kam pašlaik daļa procedūra jāveic visai publiski. Taču kopumā ar sadzīves apstākļiem olimpiskajā ciematā visi ir apmierināti un būtiskas iebildes neizsaka. Lielu problēmu olimpiskajā ciematā nav, pirmdien tiekoties ar premjeru Valdi Dombrovski, teica Latvijas delegācijas galvenā ārste Līga Cīrule.

Apsargātais un no pārējās pasaules aiz žoga nošķirtais olimpiskais ciemats, kur izmitināti 17 000 iedzīvotāju, Lī upes krastos uzcelts blakus Olimpiskajam parkam, kur notiek sacensības lielākajā daļā sporta veidu. Sportisti tādējādi ceļā uz starta vietu un atpakaļ tērē daudz mazāk laika, kas citkārt olimpiskajās spēlēs paiet garos pārbraucienos. Jau tradicionāli sportistiem olimpiskajā ciematā ir pieejami dažādi pakalpojumi, tostarp bezmaksas internets.

Londonas olimpiskās spēles ilgs līdz 12.augustam.

BNS, (371) 67088625, [email protected]