Hansdotere izcīnīja karjerā lielāko panākumu, jo līdz šim viņas labākais sniegums bija divas otrās vietas pasaules čempionātos, kur viņa divreiz bijusi arī trešā.

Divu braucienu summā zviedriete finišēja pēc minūtes un 38,63 sekundēm, par piecām sekundes simtdaļām pārspējot šveicieti Vendiju Holdeneru, kamēr vēl 0,28 sekundes atpalika austriete Katarina Galhūbere.

Savukārt vien ceturto vietu ieņēma sacensību galvenā favorīte Mikaēla Šifrina no ASV, kura līdz ar to nespēja aizstāvēt pirms četriem gadiem Sočos slalomā izcīnīto Olimpiskās čempiones titulu. Šifrina, kura ceturtdien triumfēja milzu slalomā, jutās nevesela un pirms sacensību sākuma pat esot vēmusi, kas raisa bažas, vai viņa nav saslimusi ar lipīgo norovīrusu, kas plosās Phjončhanā.

Tikmēr [olympian id="630" name="Gasūna"] divu braucienu summā uzvarētājai zaudēja 10,68 sekundes.

Latviete pēc pirmā brauciena bija 39.vietā, bet otrajā tika nedaudz augstāk, tomēr nespējot atkārtot pirms četriem gadiem Sočos gūto panākumu, kad slalomā ieņēma 30.vietu.

Gasūna pirmajā braucienā trasē devās ar 44.numuru, kad visas favorītes jau bija nobraukušas. Trases augšdaļā viņa bija lēnākā no tobrīd startējušajām dalībniecēm, taču turpinājumā spēja pakāpties augstāk, izmantojot arī to, ka vairākas dalībnieces līdz finišam netika.

Līdzīgs sniegums latvietei bija arī otrajā startā, kura sākumā viņa bija 41.ātrākā, bet pēc tam spēja pakāpties augstāk.

Pēc pirmā brauciena līdere bija Holdenera, kura trasi veica 48,89 sekundēs, bet Gasūna viņai zaudēja 5,61 sekundi.

Holdenerai tobrīd sekoja Hansdotera, kura atpalika par 0,20 sekundēm, kā arī cita zviedriete Anna Svena Lāšone, kura bija vēl par divām desmitdaļām lēnāka.

Savukārt otrajā braucienā Hansdotere bija labāka par Holdeneru, kamēr uz trešo vietu negaidīti pakāpās Galhūbere, kura pēc pirmā brauciena bija vien devītā, kamēr Lāšone sacensības noslēdza piektajā vietā.

Abus braucienus veica 54 no 78 startējušajām dalībniecēm.

Slaloma sacensības bija iecerētas trešdien, bet stiprā vēja dēļ tās tika pārceltas uz piektdienu.

Kā vēstīts, Gasūna ceturtdien milzu slalomā guva 43.vietu starp 60 abus braucienus veikušajām dalībniecēm.

Sacensības Olimpiādē Gasūnai ir pirmais starts šogad, jo 2017.gada beigās viņa saslima un gadu miju sagaidīja slimnīcā. Šosezon reizi viņa guva 27.vietu Eiropas kausa sacensībās slalomā, tomēr kopumā pie augstiem rezultātiem nav tikusi.

Šīs 27 gadus vecajai Gasūnai ir otrās Olimpiskās spēles, pirms četriem gadiem Sočos gūstot 30.vietu slalomā, bet milzu slalomā nesasniedzot finišu.

Kā vēstīts, [olympian id="563" name="Kristaps Zvejnieks"] otrdien guva 26.vietu olimpisko spēļu Alpu kombinācijas sacensībās, kas ir otrs visu laiku labākais Latvijas kalnu slēpotāju rezultāts olimpiskajās spēlēs, jo 2002.gadā Soltleikstijā 25.vietā slalomā bija [olympian id="139" name="Ivars Ciaguns"].

Zvejnieks Phjončhanā plāno startēt arī milzu slalomā un slalomā, kas ir viņa kroņa disciplīna.

Latvijas delegāciju šajā Olimpiādē pārstāv 34 sportisti, bet bobsleja stūmējs [olympian id="536" name="Intars Dambis"] sastāvā iekļauts kā rezervists. Latvija būs pārstāvēta deviņos sporta veidos, bet komandā iekļauti 14 olimpiskie debitanti.