Šodien, 21. novembrī, Zviedrijas un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) piedalījās Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) organizētajā attālinātajā sēdē, kuras ietvaros tika pieteikta un prezentēta organizāciju kandidatūru Ziemas Olimpiskajām spēlēm 2030. gadā. LOK pārstāvēja ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Stundu garā prezentācijas pasākumā Zviedrijas Olimpiskā komiteja iepazīstināja ar vīziju par Olimpisko spēļu norisi un Latvijas Olimpisko komiteju, kā sadarbības partneri. Tika prezentēts pirmreizējais sporta veidu sadalījums iesaistītajās pašvaldībās un sporta bāzēs. Neskatoties uz iepriekš minēto, galvenais nosacījums, lai kandidatūras pieteikums tiktu uzskatīts kā pilnvērtīgs un konkurētspējīgs, tas ir jāpapildina ar garantiju no Zviedrijas valdības. Pieteikums jāpapildina ar Zviedrijas valdības garantiju līdz 2024. gada marta beigām.

LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks: “Šobrīd esam pieteikuma iesniegšanas fāzē. Zviedriem jāveic savs mājas darbs, lai varam virzīties tālāk. Mēs savukārt kopā ar Siguldas kamaniņu un bobsleja trases uzturētājiem strādājam pie finanšu aprēķiniem, lai iespējami precīzi noteikti kāds ir nepieciešams ieguldījums, lai trase atbilstu tehniskajām prasībām Olimpisko spēļu norisei.”

LOK ir saņēmusi Rīgas un Siguldas pašvaldību apstiprinājumus iesaistīties Ziemas Olimpisko spēļu organizēšanā, kā arī sportistu un līdzjutēju uzņemšanā.

Ziemas Olimpisko spēļu organizēšanai 2030. gadā šajās dienās savu kandidatūru prezentē arī citas valstis, iepriekš ir izskanējis, ka interesi izrādījušas Francija, Amerikas Savienotās Valstis un Šveice, kura par savas kandidatūras izvirzīšanu lems līdz novembra beigām. Šobrīd SOK pieņem kandidātu iesniegumus, lai pēc tam tos izvērtētu un Parīzes Olimpisko spēļu laikā paziņotu lēmumu par organizatora izvēli.