Siguldas saldētajā distanču slēpošanas trasē uzklāts pirmais sniegs

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
16:02, 13. novembris 0

Ir uzsākta pirmā sniega uzklāšana saldētajai distanču slēpošanas trasei Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā, kura oficiālā atklāšana paredzēta 23.novembrī.

Jau kopš pagājušās nedēļas nogales tiek saldēta trases pamatne, kura šobrīd sasniegusi mīnus piecu grādu atzīmi un tādējādi ir piemērota sniega uzklāšanai. Kopumā trasē uzklās 800 kubikmetrus sniega, 700 metru garumā. Plānots, ka testa režīmā nepacietīgākie slēpotāji varēs iemēģināt jauno trasi jau šīs nedēļas nogalē.

„Šī ir unikāla būve Latvijai un Baltijai. Tā noteikti būs pienesums Latvijas ziemas sporta attīstībai, sporta tūrisma un ieņēmumu no tā palielināšanai, kā arī Siguldas novada iedzīvotāju aktīvam un veselīgam dzīvesveidam,” par Baltijā unikālo distanču slēpošanas trasi saka Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Arī Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs un Latvijas delegācijas vadītājs Sočos Žoržs Tikmers pozitīvi vērtē Siguldas novada pašvaldības paveikto un izaugsmes iespējas: „Sigulda ir nozīmīgs ziemas sporta centrs Latvijā. Tieši Siguldas sportisti spoži sevi ir apliecinājuši Eiropas un pasaules mērogā un arī šobrīd gatavojas 2014.gada Soču ziemas Olimpiskajām spēlēm. Latvijas Olimpiskā komiteja pilnībā atbalsta valdības lēmumu par sporta infrastruktūras attīstību Siguldā un jauna sporta kompleksa izveidi, kas arī turpmāk sniegs iespēju mūsu labākajiem sportistiem gūt jaunus sasniegumus”.

Jau ziņots, ka Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā 1,25 kilometru garumā izbūvēta saldēta distanču slēpošanas trase, zem kuras seguma atrodas saldējošā sistēma, kas ļauj uzturēt sniega segumu un uzsākt distanču slēpošanas sezonu ātrāk, kā arī nodrošina tās nepārtrauktu darbību mainīgos laikapstākļos. Trase vasarā izmantojama skrituļošanai, nūjošanai un skriešanai – to nodrošinās koka mulčas seguma josla gar asfaltēto daļu visā trases garumā. Kā papildu iespēja Sporta un aktīvās atpūtas centrā ir 30 metrus augsts, unikālas koka arhitektūras, augstākais kāpšanas aktivitāšu tornis Austrumeiropā, kas piedāvās vairāk nekā 20 aktivitātes un gigantiskas šūpoles ar 7 metru brīvo kritienu un vairāk nekā 150 metru garu nobraucienu.

Pēc trases atklāšanas, 23.novembrī, apmeklētājiem tiks nodrošināta inventāra noma, slēpju serviss, kā arī distanču slēpošanas instruktoru pakalpojumi.

Kopumā projekta izmaksas ir divi miljoni eiro, no kuriem 765 tūkstošus eiro sedza Eiropas Savienība Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta SVS ACTIVETOUR ietvaros.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem